Utworzono: wtorek, 12, luty 2013 Redaktor

W co nie inwestować oraz inne informacje finansowe

Catalyst, rozwój osobisty, obligacja korporacyjna, lokaty strukturyzowane, polisy inwestycyjne, ranking rachunków oszczędnościowychDziś znów świętujemy - cóż to za dzień? Dla jednych to okazja z powodu 2400 odcinka Klanu w telewizji, dla innych ostatni dzień karnawału, a dla nas przekroczenie 400 000 wejść na naszą stronę. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny artykuł w dziale Baza wiedzy:

- Rozwój osobisty drogą do życiowego sukcesu

Dzisiejszy dzień zapadnie w pamięci także inwestorom giełdowym, bowiem kurs TPSA zanurkował na otwarcie notowań o 30,3%, co było konsekwencją opublikowania słabych wyników spółki za IV kwartał, a także z powodu zapowiedzi znaczącego spadku przychodów w 2013 i ścięciu planowanej dywidendy o połowę.

Serwis Corporatebonds.pl postanowił dołączyć do grona twórców opiniotwórczych raportów dotyczących rynku Catalyst. Pozostając w temacie obligacji korporacyjnych proponujemy zapoznać się z podsumowaniem ubiegłego tygodnia:

- Podsumowanie tygodnia: Klęska urodzaju

Kolejny druzgocący materiał na temat miernych wyników uzyskiwanych przez lokaty strukturyzowane:

- Co obiecują produkty strukturyzowane oparte o wirtualne indeksy? Lekcja historii.

Podobnie nieciekawie prezentują się tzw. wieloletnie produkty oszczędnościowe w postaci polis inwestycyjnych (to dojenie kasy klienta - jedyną zaletą jest motywujący do okresowych wpłat regulamin funkcjonowania produktu):

- Czy na planach systematycznego oszczędzania Skandia, Aegon, Generali, Open Life, Axa da się zarobić?

Nowy ranking rachunków oszczędnościowych:

- Ranking rachunków oszczędnościowych, luty 2013

I na koniec odrobina pozytywnego sentymentu, który kojarzy się z minimalizmem z konieczności:

- "Minimalistyczne" lata 80-te oraz 90-te.

 

 

polisy inwestycyjne