Utworzono: czwartek, 21, marzec 2013 Redaktor

Inwestycje giełdowe - analiza fundamentalna i techniczna

GPW, dywidenda, sztuka inwestowaniaZanim przejdziemy do tematów związanych z akcjami, najpierw aktualności z rynku pierwotnego obligacji korporacyjnych. Jutro (22.03.2013) o godzinie 13.00 w gmachu GPW sala NewConnect odbędzie się spotkanie z Zarządem PCZ S.A., które dotyczyć ma między innymi planowanej publicznej emisji kolejnej serii obligacji tej spółki. Będą to papiery o stałym oprocentowaniu 10% w skali roku (kupon kwartalny), co jest bardzo atrakcyjną ofertą przy spółce ocenianej najwyższym ratingiem AAA. Zapisy trwają od 25 marca do 11 kwietnia do godziny 18.00 (szczegóły na salwix.pl).

Często podkreślana jest przewaga analizy fundamentalnej nad techniczną, jednak analiza techniczna może być świetnym wsparciem momentu kupna spółek wytypowanych przez analizę fundamentalną. Ponadto w czasach poza hossą wiedza o AT staje się jeszcze bardziej przydatna, a wiemy, że obecnie reguła „kup i zapomnij” powoli przestaje być wartościową. Więcej o badaniach nad skutecznością AT w artykule:

- Instytucje zarządzające a Analiza Techniczna

Charakterystyka dywidendy z punktu widzenia inwestora:

- Dywidendy

Zasady, których warto się trzymać, chcąc zarabiać, a nie tracić na giełdzie, czyli sztuka inwestowania:

- 10 reguł inwestowania

Jeśli nie znasz się na analizie fundamentalnej i nie masz pełnych danych, aby szacować wartość konkretnej spółki, trzymaj się z daleka od rynku NewConnect:

- Co tam Panie na NewConnect słychać ?

Recenzja książki mówiącej o szansach zarabiania na giełdzie w okresie trwania trendu bocznego:

- Recenzja - Vitaly N. Katsenelson - Jak zarabiać na rynku, który zmierza donikąd

Warto też przypomnieć sobie, co już w ubiegłym roku w temacie giełdowym pisaliśmy:

- Zasady i strategie inwestowania na giełdzie

P.S. Cypryjczykom na razie nie odebrano części depozytów i odblokowano konta, wypłacają więc gotówkę i robią zakupy na zapas. W poniedziałek bowiem prawdopodobnie Unia odetnie się finansowo od tego kraju, nie będzie wtedy pomocy bankom - czy Cypr trafi wtedy pod „opiekę” Putina?

 

 

dywidenda