Utworzono: piątek, 22, marzec 2013 Redaktor

Programy do fakturowania dla dużych i małych przedsiębiorstw

podatki, ubezpieczenia, płace, ZUSKolejny temat z cyklu poradnikowego o tym, jak otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą - dziś automatyzacja fakturowania. Program do pisania faktur może okazać się doskonałym rozwiązaniem nie tylko w dużych przedsiębiorstwach wielobranżowych, w których obcowanie na co dzień z masą papierów i dokumentów to niemal „chleb powszedni”. Te pomocne aplikacje doskonale sprawdzają się również w dużo mniejszych firmach i potrafią skutecznie ułatwić pracę niejednemu księgowemu.

Tak na dobrą sprawę program do pisania faktur jest aplikacją, z której obsługą poradzi sobie każdy, nawet ten, kto z tego typu oprogramowaniem nie miał wiele wspólnego. Jego zastosowania i możliwości pozwalają segregować wszelkie biurowe dokumenty bez potrzeby umieszczania ich w teczkach, a bezpośredni dostęp do nich mamy za pośrednictwem swojego komputera stacjonarnego. Programy do fakturowania są małymi i bardzo pomocnymi aplikacjami, przeznaczonymi głównie dla potrzeb firm handlowo-usługowych. Dzięki nim wystawimy zarówno faktury VAT, jak również rachunki, paragony, zaliczki, korekty, przelewy oraz raporty kasowe. Te najnowsze mają również możliwość wystawiania dokumentów w różnych językach, co jest szczególnie przydatne szczególnie w przypadku, kiedy prowadzimy interesy z zagranicznym przedsiębiorstwem.

Obsługa programów odbywa się w sposób intuicyjny, co umożliwia korzystanie z jego możliwości również osobom, które jak do tej pory nie miały styczności z księgowością i rachunkowością. Po wystawieniu odpowiedniego dokumentu mamy możliwość natychmiastowego wydruku, lub przesłania go na adres email danej instytucji. Program do pisania faktur umożliwia również zaprowadzenie porządku w biurowych dokumentach. Dzięki temu możemy raz na zawsze pozbyć się niewygodnych teczek i skoroszytów. Wszystkie najważniejsze informacje zgromadzone są w pamięci naszego komputera. Warto wspomnieć również, że każdy tego typu program jest aplikacją, którą swobodnie można zainstalować również na nieco starszym sprzęcie. Nie wymaga wiele miejsca na dysku oraz pamięci RAM. To rozwiązanie umożliwia instalację nawet na komputerach starego typu, bez konieczności inwestowania w nowszy sprzęt - co jest częstą procedurą stosowaną w małych firmach.

 

 

skomentuj na facebook