Utworzono: wtorek, 02, kwiecień 2013 Redaktor

Ranking lokat i konta z moneyback - promocje (kwiecień 2013)

Ranking lokat, konto z moneyback, obligacje banków, podatek Belki, SKOKPoczątek każdego miesiąca to nowe rankingi lokat, czyli dziś tematyka bankowa. Zacznijmy jednak od wyjaśnień, jak to z cypryjskimi bankami w praktyce było, czyli gruba ryba z Rosji czy Wielkiej Brytanii nie miała najmniejszych problemów z wypłatą swoich zasobów z tego raju podatkowego, bo zagraniczne oddziały cypryjskich banków po prostu nie zostały zamknięte:

- Banków na Cyprze nie otwierają, a Rosjanie... wypłacają

A pokłosiem zamieszania z bezpieczeństwem oszczędzających w bankach jest zwiększone zapotrzebowanie na złoto fizyczne. Ciekawy artykuł dotyczący obligacji banków, czyli jak zwiększyć zysk w porównaniu do lokat, wyzbywając się jednak gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego:

- Obligacje banków sposobem na niskie zyski z lokat

Pozostając przy bankach i zysku kapitałowym pragniemy podkreślić rolę podatku Belki jako coś uwierającego nie tylko tych, którzy potrafią nieco zaoszczędzić w swym życiu, ale też i całą gospodarkę, co podkreśla autor poniższego artykułu:

- „Podatek Belki” – wpływ podatku na rozwój ważniejszy niż jego nazwa

I jeszcze współczesna wizja szpiegostwa zapobiegawczego, czyli jak banki mogą analizować nasze poczynania, aby ustrzec się przed nieodpowiedzialnymi kredytobiorcami - ale czy nie idzie to zbyt daleko? A co u konkurencji, czyli w SKOKach piszczy?:

- KNF zidentyfikowała problemy w wynikach niedawnego audytu SKOK'ów

Obiecane na początku opracowania dotyczące najlepszych lokat, a także opis tzw. gwiazdki, czyli promocyjnych lokat bankowych:

- Ranking lokat kwiecień 2013 - Pierwsza liga

Naszym czytelnikom zapewne przyda się również kwietniowy przegląd kont oferujących moneyback:

- Zmiany w moneyback, czyli jak zarabiać na kontach od kwietnia 2013

A na koniec przegląd sytuacji na rynku wtórnym obligacji:

- Raport tygodniowy z rynku Catalyst 2-7.IV.2013 r.

 

 

konto moneyback