Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2013 Redaktor

Inwestycje alternatywne - 2013

inwestycja alternatywna, Amber Gold, Pożyczki społecznościoweOstatnie problemy z pierwszej połowy 2013 roku z bankami i oszczędnościami Cypryjczyków pokazały, że na świecie może być różnie. Są więc i ludzie, którzy chcą zainwestować nieco kapitału w alternatywne formy inwestowania - spory przegląd opublikowaliśmy w artykule podsumowującym inwestycje alternatywne. Dziś dalsza część, czyli świeże spojrzenie z roku 2013.

Ci, którzy przekonali się po długich przemyśleniach, aby jednak część pieniędzy zgromadzić w złocie (zwłaszcza po dużych przecenach w kwietniu), powinni zapoznać się z poniższym poradnikiem:

- Jak inwestować w złoto – krótki przewodnik

Lokale handlowe i usługowe jako podmiot inwestycji - to w ostatnich miesiącach nowa moda. Czy mamy do czynienia z nowym trendem inwestycyjnym, czy też to kolejna mina, w którą nie warto wdepnąć? Oto solidnie przeorany temat na przykładzie Czerwonej Torebki:

- Czerwona Torebka kusi zyskiem z najmu zwrotnego nieruchomości

Inwestowanie w grunty (materiał wideo), czyli wywiad z analitykiem Lion’s House oraz bardziej wyważony opis na temat lokowania środków w ziemię:

- Ziemia zamiast lokaty bankowej, czyli gdzie lokować oszczędności kiedy banki płacą coraz mniej?

- Gdzie trwa hossa na rynku nieruchomości? I to w Polsce...

nieruchomosciI jeszcze aktualności na rynku nieruchomości (materiały wideo), czyli nadchodzi dobry czas na zakupy:

A oto przykład, że można zarabiać (przy sporym wkładzie pracy - bo to nie jest tylko sprawa inwestycyjna) na mieszkaniach:

- Mieszkanie jako inwestycja krótkoterminowa, czyli jak można zarobić kilkadziesiąt tysięcy w 2,5 miesiąca

Kolejne wiadomości wzbogacające dotychczasową wiedzę na temat inwestowania w sztukę:

- Fundusz inwestujący w sztukę rusza na łowy. Da zarobić lepiej, niż złoto?

I kolejny niestety upadek, który dotyka inwestorów - tym razem mądrze brzmiące obligacje korporacyjne, lecz sprzedawane poza nadzorem KNF, stały się wątpliwie wypłacalne, bowiem emitent, spółka Optulenia zgłosiła w sądzie upadłość:

- Tej kobiecie nie należało wierzyć, czyli epilog o tych, którym już raz nie wyszło

Inna sprawa sygnalizowana przez KNF dotyczy Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego, o którym to już wcześniej wspominaliśmy. Sprawa wlecze się w prokuraturze, oszust ciągle jest na wolności mimo wniosków o areszt składanych przez pokrzywdzonych. Dopiero po pół roku prokuratura pokazuje, że cokolwiek zrobiła w tej sprawie (wniosek Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o wpis na hipotekę w celu zabezpieczenia majątku ma datę 08.02.2013):

- Klienci Centrum IO w Stargardzie mają szansę odzyskać swoje pieniądze

Jedni piszą skargi na opieszałość prokuratury, a tymczasem inni działają i sprawa już jest w sądzie (i jest potwierdzeniem opieszałości i nieporadności prokuratury). A dla wszystkich chętnych KNF oferuje specjalną wyszukiwarkę, gdzie można sprawdzić, które podmioty gospodarcze są przez nich nadzorowane:

- Wyszukiwarka podmiotów nadzorowanych przez KNF

Oczywiście KNF nie próżnuje, wprowadza kolejne firmy na swoją czarną listę. A przypominamy, że istnienie listy KNF nagłośniono mocno w mediach przy okazji upadku Amber Gold. Sprawa już medialnie ucichła, lecz pojawiają się co pewien czas nowe informacje. Według syndyka, pełna lista wierzytelności, niezbędna do rozpoczęcia procesu zwrotu poszkodowanym fragmentu ich inwestycji, będzie sporządzona dopiero w pierwszej połowie 2015 roku i jak wiadomo będzie to drobny ułamek kwoty wkładu (nie mówiąc już o odsetkach umownych).

Pożyczki społecznościowe, to kolejny alternatywny sposób inwestowania. Właśnie szykuje się nam w kraju nowa jakość tego typu usług:

- Będzie trzęsienie ziemi w pożyczkach internetowych? Wchodzi potężny gracz

- TrustBuddy w Polsce

 

 

inwestowanie w sztukę