Utworzono: poniedziałek, 29, kwiecień 2013 Redaktor

Jak inwestować w akcje dywidendowe + aktualności z Catalyst

akcje dywidendowe, Catalyst, prywatna emisja obligacji, inwestowanie w akcjeDziś tematy giełdowe i na początek pomysł, choć mało legalny, na najlepszą inwestycję w życiu. Wystarczy zmanipulować rynek fałszywymi informacjami choćby na temat rzekomo rannego prezydenta Obamy:

- Jak zarobić miliony? Przejmij konto Associated Press

Ryzyko na krajowym rynku dotyczące inwestowania w papiery wartościowe spółek dywidendowych i jak się go ustrzec:

- Inwestowanie pod dywidendy

A tu zbiór reguł dotyczących właściwego okresu na kupno i sprzedaż spółek dywidendowych, a także zbiór cech na temat doboru wartościowych spółek pod dywidendę:

- Inwestowanie pod dywidendy 2

- Jak wygenerować przychód pasywny na giełdzie?

To, o czym wiedzą specjaliści od akcji, a rzadko mają świadomość amatorzy, to relacje zachodzące między wolnym rynkiem giełdowym, a Skarbem Państwa. O tym, czego należy unikać, inwestując w akcje, napisano na blogu:

- Czy warto kupować spółki, w których jest Skarb Państwa lub OFE?

A na koniec tematów akcyjnych ciekawa recenzja książki „Sukces na giełdzie”, w której opisano porady kilkunastu krajowych ekspertów giełdowych:

- Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych.

Pozostaje nam zaprezentowanie czytelnikom stałej poniedziałkowej dawki informacji na temat rynku Catalyst. W dzień po naszym ostatnim wpisie pojawił się artykuł poruszający dokładnie te same zagadnienia (i tu przyznajemy rację co do nieprecyzyjnej informacji, bowiem obecnie można poinformować 149 potencjalnych inwestorów o planowanej prywatnej emisji obligacji):

- Podsumowanie tygodnia: WIBOR spadnie do 2,5 proc.

Zapowiedzi dotyczące bieżącego skróconego tygodnia na parkiecie:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 29.IV-5.V.2013 r.

 

 

inwestowanie w akcje