Utworzono: poniedziałek, 06, maj 2013 Redaktor

Ranking kont oszczędnościowych (maj 2013) + intrygująca oferta obligacji

problemy Ganta na rynku CatalystSporą ciekawostką w obliczu zmian w przepisach dotyczących prezentacji materiałów informacyjnych o emisjach obligacji na rynku pierwotnym jest pojawienie się serwisu oferującego takie oferty obligacji korporacyjnych, który jakoś nie obawia się, że postępuje niezgodnie z wytycznymi (choć interpretacja prawa w naszym kraju, to ciężki orzech do zgryzienia). Chodzi o poniższą ofertę (obecnie 2 propozycje z małym progiem wejścia i zaskakująco wysokim oprocentowaniem).

Martwi nieco fakt, że nie znalazłem na tej stronie, kim jest jej właściciel, formularz kontaktowy i nazwa serwisu, to trochę za mało - żadnej nazwy firmy ani adresu, strona zupełnie nowa, żadnego pozycjonowania (linków do niej prowadzących poza AdWords nie ma na dziś - my będziemy chyba pierwsi linkujący do tego serwisu). Strona i teksty wykonane bardzo profesjonalne, a firma jakby krzak - no nie pasuje to do siebie, a w inwestycjach zdobycie zaufania do inwestora, to rzecz pierwszorzędna.

Kontynuując temat tematykę obligacyjną cotygodniowe podsumowanie ubiegłego tygodnia na rynku Catalyst:

- Podsumowanie tygodnia: Jeszcze dwa ticki

A co nas zaskoczy w tym tygodniu? Już mamy niespodziankę, Gant nie ma 10 mln na spłatę emisji, która dziś powinna wygasnąć, a w kolejce mamy za 2 tygodnie kolejną wygasającą emisję... Jak tylko wypłacą zaległości, na pewno o tym poinformujemy. Podsumowanie ostatniego miesiąca w odniesieniu do funduszy obligacji korporacyjnych ukazuje ich dobrą kondycję:

- Najlepsze fundusze obligacji korporacyjnych zarobiły w kwietniu ponad 1,5 proc

I na koniec informacji finansowych majowy ranking kont oszczędnościowych:

- Ranking kont oszczędnościowych maj 2013

A w prezencie dla naszych czytelników opublikowaliśmy zestaw porad na temat tego, jak zarabiać na prowadzeniu bloga.

 

 

rynek Catalyst