Utworzono: czwartek, 23, maj 2013 Redaktor

Biednemu wiatr zawsze w oczy... część 8

NJU mobile i inne sposoby na oszczędzanieDyskusyjny temat dotyczący zyskowności stosowania zmywarki do naczyń, gdzie autor nawet słowem nie zająknął się o możliwości mieszkania w pojedynkę, czy nawet we dwoje, gdzie nie zawsze uzbiera się tyle naczyń w rozsądnym czasie, aby ekonomicznie wypełnić po brzegi ową zmywarkę i uniknąć przy tym hodowli żyjątek, zanim dojdzie do procesu zwanego automatycznym zmywaniem:

- Zmywarka czy mycie ręczne – co jest oszczędniejsze?

Gdzie jeszcze można wdrożyć racjonalne oszczędzanie? Na pewno na połączeniach telefonicznych, bowiem pojawiła się rewelacyjna oferta spółki Orange, a jej nazwa to NJU Mobile:

- NJU MOBILE

Jednak pamiętajmy, aby nie zapędzić się w tych działaniach z racjonalnego oszczędzania do biedowania i skąpstwa, jakiego doświadczyło wielu Polaków na obczyźnie zarażonych funtozą:

- Oszczędzanie drastyczne

A tu nieco o tym, jak wygląda w Polsce polityka anty-prorodzinna:

- Jak związać koniec z końcem?

I przy okazji pytanie, czy w XXI wieku nie zwariowaliśmy? Pytanie w odniesieniu do nadmiernych wydatków na wychowanie dziecka wydaje się mieć uzasadnienie:

- Oszczędzanie na dzieciach – Nie dać się zwariować

A może i gdzie indziej również szastamy niewielkimi nadmiarami gotówki, zamiast je dołożyć do puli przeznaczonej na inwestowanie i zwiększanie zaplecza finansowego? Oto przykład, z którego pochodzi wymowny cytat: „Syndrom króla życia jest klasycznym przykładem bezmyślności i totalnej głupoty finansowej”. Cóż to za syndrom, odpowiedź w interesującym artykule:

- Królowie życia?

Także i w przypadku najcenniejszego elementu naszego życia, jakim jest zdrowie, powinniśmy myśleć racjonalnie i dbać o nie, co pośrednio wpłynie nie tylko na jakość życia, ale i na stan finansów, o czym więcej na blogu:

- Koszt choroby

W poniższym artykule zaprezentowano podwaliny pod budowę sposobu życia niezależnego finansowo, czyli 4 zasady wolności opisano na blogu:

- Deflacja stylu życia

A teraz coś na pograniczu między oszczędzaniem czasu marnotrawionego na życie zawodowe i teoretycznymi zarobkami. Oto cytat zachęcający do przeczytania całości poniższego artykułu „Może świadome zwolnienie trybu życia, odsunięcie się od wyścigu szczurów i podjęcie gorzej płatnej pracy w rodzinnym mieście da Ci to, czego aktualnie Ci brakuje?”:

- Ile warta jest godzina Twojej pracy

Problemy z oszczędzaniem i utrzymaniem się powyżej poziomu zerowego (bez długów) mogą pojawiać się po utracie pracy. Należy pamiętać że na obecnym trudnym rynku pracy czasem trzeba się zastanowić nad podjęciem radykalnych kroków, takich jak wyjazd zarobkowy do innego miasta:

- Niemobilność Polaków

I jeszcze jedna ciekawostka dla oszczędnych, czyli rzecz o kuponach rabatowych:

- Kody rabatowe. Nowa moda na oszczędzanie?

Zapraszamy jak zwykle do zerknięcia do poprzedniej części naszego cyklu

 

 

inwestowanie