Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2013 Redaktor

Ranking lokat (czerwiec 2013) - odsłona 2, dominuje zmienne oprocentowanie

ranking lokat w czerwcu 2013Niestety początek czerwca przynosi mieszane uczucia co do rynku obligacji korporacyjnych. Mimo że niezabezpieczone, to papiery PKN Orlen rozchodzą się jak ciepłe bułeczki (w ubiegłym tygodniu szybko wyczerpała się pula 200 mln serii A), od dziś oferowana jest kolejna seria, warunki identyczne, różnią się jedynie datą terminów odsetkowych. Czy i tym razem zabraknie obligacji dla wszystkich chętnych? Polecamy zerknąć do przeglądu tygodnia na rynku Catalyst, który nie prezentuje już się w różowych barwach:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 3.VI-9.VI.2013 r.

Oprócz powyżej zasygnalizowanych w przeglądzie problemów warto zaznaczyć, że kolejną pechową spółką jest Trust, nie wypłacą oni wtorkowych kuponów odsetkowych na czas, przesunięto termin na piątek (co zapewne oznacza, że może w piątek, a może w poniedziałek - to stała zagrywka właścicieli dużych jak i małych spółek, które straciły płynność finansową, zyskać weekend, a w poniedziałek może się uda lub niech się pali i wali...). Oby tym razem ta reguła nie miała miejsca i spółka faktycznie w piątek dokonała przelewu środków.

Przejdźmy jednak do tematyki bankowej. Na początek najlepsze oferty dla oszczędzających, czyli ranking lokat z odpowiednim komentarzem (jak daje się zauważyć, zaczynają dominować lokaty o zmiennym oprocentowaniu, co jest normalne przy spadkach stóp procentowych):

- Ranking lokat czerwiec 2013 - pierwsza liga

Kiedyś opisywaliśmy ciekawą przygodę związaną z dinozaurem, jakim jest PKO BP. Dziś podobna relacja na temat brata bliźniaka Pekao S.A. (tego z Żubrem, jak się dawniej mawiało):

- Relacja z mojej wizyty w banku Pekao

A co w innych bankach? Podwyżki opłat! - banksterzy nie odpuszczają:

- Podwyżki po francusku: za konto zapłacisz nawet 17 zł. Ale jeśli będziesz grzeczny...

A co nowego wymyślił NBP? Otóż od dawna zastanawiano się, co zrobić z najdrobniejszymi nominałami monet, których produkcja jest droższa od wartości nominalnej. Początkowo były głosy, aby całkiem wycofać je z obiegu, ale znaleziono inne rozwiązanie. Okazuje się, że jest na to sposób.

 

 

najlepsze lokaty