Utworzono: czwartek, 06, czerwiec 2013 Redaktor

Najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2013 + aktualności z GPW

Akcje dywidendowe na GPWMisją serwisu SamInwestuj jest, jak nazwa wskazuje, informowanie o tym, jak samodzielnie i z uniknięciem zjadających wszystko prowizji - inwestować nawet drobne oszczędności. Dlatego pokazujemy różne alternatywy, często sygnalizujemy zagrożenia płynące z poszczególnych grup aktywów. Dziś prezentujemy obszerny artykuł o tym, czego w szkole nie uczą, a co powinno być niezbędną wiedzą dla każdego dorosłego człowieka, aby sam mógł zadbać o właściwe gospodarowanie swym majątkiem, zarobkami, planami na emeryturę:

- Edukacja finansowa

Kolejny miesiąc się zaczął i kolejna obniżka stóp procentowych. Od dziś rekordowo niska jest referencyjna stopa procentowa NBP, która wynosi zaledwie 2,75%. Co ciekawe po wczorajszej decyzji dziś wskaźniki WIBOR3M i 6M nawet nie drgnęły, obniżka była więc wliczona wcześniej.

Analiza ofert bankowych, czyli najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2013:

- Ranking kont oszczędnościowych czerwiec 2013

O bankach bez różowych okularów, czyli komentarz o żniwach banków w ubiegłych latach:

- Jak banki doją klientów

Na kolejną emisję obligacji PKN Orlen zareagowała agencja Fitch, przyznając krajowy rating emisji dla serii B na poziomie BBB+. Na ubiegłotygodniową emisję serii A zapisało się ledwie 618 inwestorów, czyli głównie grube ryby, inwestorzy instytucjonalni, choć była to emisja skierowana do indywidualnych z progiem wejścia 100 zł. Obszerny raport z rynku obligacji korporacyjnych przygotowany przez Dom Inwestycyjny Inwestors S.A.:

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

A teraz krótki rzut okiem na główny parkiet GPW, a dokładniej na akcje dywidendowe, które dają coroczne wpływy do kieszeni inwestorów:

- Najlepsze dywidendy w 2013r. - cz. II

 

 

ranking kont oszczędnościowych