Utworzono: środa, 19, czerwiec 2013 Redaktor

Inwestycje alternatywne - II kwartał 2013

Inwestowanie w gruntyInwestycje w niestandardowe formy lokowania środków mają ciągle nieugruntowaną pozycję i wiele jest kontrowersji wokół nich. Dziś kolejny raport, który zawiera informacje bieżące z II kwartału 2013. Inwestowanie w sztukę, czyli jak i co kupować na rynku krajowych artystów.

 

I jeszcze kilka sugestii, że sztuką jest samo inwestowanie w dzieła sztuki:

- Trafna inwestycja w sztukę to sztuka

Inwestowanie w sztukę

W poprzednim artykule na temat inwestycji alternatywnych sporo wspominaliśmy o Czerwonej Torebce - dziś ciąg dalszy, czyli obniżone o 60% prognozy zysków na 2013 rok. Kolejny artykuł dotyczy zasad wspólnego inwestowania w ziemię i mieszkania:

- Inwestowanie w nieruchomości nie tylko na własną rękę

A tu spojrzenie chłodnym okiem na kupno mieszkań pod wynajem:

- Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Warto jednak pamiętać, że mieszkania mogą być dobrym zabezpieczeniem przed takimi zdarzeniami jak hiperinflacja lub inne zawirowania światowych finansów. A jak się ma sytuacja na rynku gruntów? Wyniki bieżące wskazują na dalszy trend wzrostowy. Sporo spóźnione informacje, ale zawsze cenne ku przestrodze. Sprawa dotyczy już problemu, który ujawnił się tuż przed nagłośnieniem afery z Amber Gold:

- Mamy Amber Gold bis? Ludzie znów dali się nabrać

A co słychać w samym śledztwie w sprawie Amber Gold? Ślimaczy się, prokuratorzy wnioskują co 3 miesiące o kolejne przedłużenia aresztu dla Marcina P., a dopiero w kwietniu 2013 roku postanowili wnioskować o taki sam areszt dla żony właściciela, a także zabezpieczyć na poczet odszkodowania majątek osobisty małżeństwa wart około 4,6 mln zł.

Afera Amber Gold

Nic więcej - wciąż nie są podawane informacje, gdzie znikły setki milionów inwestorów. W czerwcu Prokuratura Okręgowa w Łodzi zleciła ekspertom z Ernst & Young Audit przygotowanie kompleksowej analizy finansowo-ekonomicznej dotyczącej spółek grupy Amber Gold. Ma ona być gotowa pod koniec roku, czy to nie absurd, że przez 10 miesięcy nikt nie zaczął robić takiej analizy, żeby choć orientacyjnie dowiedzieć się, gdzie wypłynęły setki milionów. Może wtedy udałoby się część z nich wycofać, a do końca 2013 roku to będzie pozamiatane, pozacierane... Bezradność organów ścigania jest porażająca.

A teraz nieco o realnych metalach inwestycyjnych. Warto zastanowić się, czy może mamy gdzieś bezużyteczne zasoby starego srebra (sztućce itp.), oto porada, jak przerobić je na bardziej wartościową (pod względem zbywalności) postać przetopionych sztabek z próbą. Pomyślmy jednak nad ideą inwestowania w realne (a nie kontraktowe, czy piramidalne) metale szlachetne. Interesujące spojrzenie na rynek srebra zaprezentowano w na blogu:

- Koszty wydobycia srebra

 

 

inwestowanie alternatywne