Utworzono: poniedziałek, 01, lipiec 2013 Redaktor

Ranking lokat (lipiec 2013) + aktualności giełdowe

Darmowy e-bookBanki i giełda to dzisiejsze dwa tematy przewodnie. Z powodu spadku stóp procentowych bardzo zauważalny jest odwrót oszczędzających od lokat, co może sprawiać problemy bankom. A jakie oferty w lipcu oferują nam banki do oszczędzania? Oto najnowszy ranking lokat - lipiec 2013 (druga wersja jest z dodatkowym komentarzem):

- Ranking lokat lipiec 2013 - pierwsza liga

- Najlepsze lokaty i konta bankowe lipiec 2013

Bank Pocztowy wprowadza opłaty za RORBank Pocztowy miał być przyjazny obszarom mniej zurbanizowanym, a tymczasem z bezpłatnego ROR stał się płatny, to aż 60 zł rocznie, co dla biedniejszych klientów nie jest bez znaczenia. Można się od opłaty wymigać, jeśli weźmiemy kartę i będziemy nią wydawać min. 300 zł miesięcznie, tylko gdzie? Ludzie w małych miejscowościach rzadko mają okazję płacić kartą... Wszystkich nas wycisną, jak cytrynę - banki to korporacje międzynarodowe, silniejsze od niejednego rządu, kto potrafi się im przeciwstawić?

Opiekun Inwestora opublikował zestaw interesujących statystyk, gdzie inwestują użytkownicy. Okazuje się, że dominującym graczem na rynku jest Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku.

Przejdźmy do tematyki giełdowej. Dziś prezentujemy serwis o debiutach na rynku NewConnect, czyli dla czytelników z żyłką hazardzisty lub wielkich wyjadaczy giełdowych, którzy potrafią dostrzec perełki na rynku pierwotnym:

- debiutyNC.pl

Wielu osobom chcącym poświęcić się inwestowaniu w akcje zapewne przyda się podręczny zestaw inwestora, czyli zbiór linków z opisami, skąd brać informacje o spółkach i gospodarce. Do tego typu narzędzi można też zaliczyć rekomendacje. O praktycznej wartości informacji wynikającej z dostępu do rekomendacji biur maklerskich o akcjach spółek giełdowych napisano na blogu:

- Rekomendacje biur maklerskich

Ciekawie zapowiada się darmowy e-book o inwestowaniu na giełdzie oferowany przez autora bloga obstawiającego za inwestowaniem długoterminowym wyselekcjonowanych spółek. A o tym jak wygląda sytuacja WIG20 w kontekście corocznych dywidend, napisano na blogu:

- Dywidendy spółek WIG20 za rok 2012

 

 

inwestowanie w akcje