Utworzono: środa, 10, lipiec 2013 Redaktor

Sytuacja na rynku kredytów i afera Lion’s Banku

afera Lion's BankuCiekawie się zapowiada w sprawach pozyskania dobrej oferty kredytu hipotecznego. Oferta aukcji to coś ciekawszego od zwykłej porównywarki kredytowej oraz od wizyty u doradcy finansowego (ten zwykle oferuje nam ten bank, który to jemu przyniesie najlepszą prowizję). Przy okazji tematyki bankowej warto też zapoznać się z interesującym wykresem zadłużenia Polaków za pomocą kart kredytowych, które w okresie kryzysu spadało, a nie rosło, jak mogłaby sugerować globalna tendencja absurdalnego zadłużania się. Albo jako naród nie poddajemy się rozpasanej konsumpcji, albo też wynika to z restrykcyjnych działań banków, które nie ułatwiały klientom zwiększania debetów - w obu sytuacjach świadczy to dobrze o naszym kraju na tle wielu rozwiniętych państw zachodnich.

A patrząc od strony nie kredytobiorców lecz oszczędzających, przy spadku stóp procentowych daje się zauważyć większą dysproporcję między lokatami bankowymi a tymi w SKOKach.

lionsbankW dzisiejszym przeglądzie informacji bankowych nie mogło zabraknąć zestawienia najlepszych lokat w lipcu czyli kolejnego rankingu lokat. Przy okazji ważna uwaga - pojawił się nowy bank z kampanią reklamową bardzo dobrych lokat, w praktyce jednak działania pracowników dalekie są od uczciwych i zgodnych z regulaminem banku i danej usługi, wobec takich zachowań zdecydowanie nie polecamy usług w Lion’s Banku (jak mawia król Julian „nie tykaj stopy” - a to on jest jedynym królem w zoo, a nie lew - i wie co mówi, nie dajmy więc wejść w paszczę lwa):

- Cyrki w jaskini lwa czyli nowy bank i już afera

I jeszcze na zakończenie podsumowanie poprzedniego tygodnia na rynku obligacji korporacyjnych:

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

 

 

kredyty i karty kredytowe