Utworzono: czwartek, 11, lipiec 2013

Biuro rachunkowe – partner w biznesie

biuro rachunkowe warszawaGdy ktoś zakłada firmę, nawet najmniejszą, to musi się liczyć z tym, że będzie musiał płacić stosowne  podatki, a tym samym składać w we właściwym urzędzie skarbowym odpowiednie wyliczenia i wymaganą dokumentację. Nie wszyscy właściciele firm potrafią te wyliczenia właściwie sporządzić, szczególnie że przepisy podatkowe w naszym kraju zmieniają się dosyć często, a jak niektórzy twierdzą - nawet zbyt często. Różna bywa także ich interpretacja. Nie wszyscy właściciele firm mają także wystarczającą ilość czasu, by poświęcić go na często żmudną pracę związaną z wyliczeniem VAT-u, amortyzacją czy składkami ubezpieczeniowymi.

Remedium na te kłopoty są liczne biura rachunkowe, które dla klienta oraz w jego imieniu sporządzają właściwą dokumentację i na podstawie faktur i rachunków przez tego klienta dostarczonych prowadzą jego księgi rachunkowe. Właścicielami i pracownikami takich biur są z reguły biegłe w arkanach księgowości i merytorycznie przygotowane do takiej pracy osoby.

Następuje więc bardzo korzystny podział ról. Właściciel firmy może zająć się tym, co jest jego powołaniem w firmie, czyli bieżącą działalnością, planowaniem działalności przyszłej, troską o obecnych klientów i zabieganiem o klientów nowych. Zaś rachunkami, wyliczeniami i obliczaniem składek i podatków zajmują się z kolei ci, którzy się na tym doskonale znają.

Ze względów praktycznych i logistycznych wskazane jest, aby rozliczaniem firmy, która ma swoją siedzibę w Bydgoszczy zajmowało się biuro, które także znajduje się w Bydgoszczy, a rozliczaniem firmy, która ma swoją siedzibę w Warszawie odpowiednie biuro z Warszawy. Aby tego rodzaju biuro szybko znaleźć nie trzeba obchodzić miasta i tracić czasu na poszukiwania. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę – biuro rachunkowe warszawa, aby prawie natychmiast otrzymać pełny wykaz biur, które można wziąć pod uwagę. W przypadku Bydgoszczy czy innego miasta należy oczywiście postąpić podobnie.

 

 

Biuro rachunkowe