Utworzono: czwartek, 11, lipiec 2013

Inwestuj w siebie – uczęszczaj na szkolenia

szkoleniaNie od dziś wiadomo, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie, a jeszcze lepiej, gdy dotyczy ona podnoszenia kwalifikacji. Takie są obecnie czasy, że im więcej mamy dodatkowych umiejętności i ukończonych kursów tym większe szanse, że znajdziemy dobrze płatną pracę.

Jakie szkolenia wiążą się z realnie wyższymi zarobkami i ze znalezieniem dobrej pracy?

To, co znajduje się w kręgu zainteresowania pracodawców, to nadal umiejętności językowe, dlatego znając przynajmniej jeden język obcy, zwiększamy swoją szansę na zatrudnienie nawet o 50 %. Umiejętność zarówno mówienia, jak i pisania w innym języku wcale nie jest jeszcze tak powszechna w naszym kraju, jak się wydaje, dlatego bezrobotni, którzy od lat nie mogą znaleźć pracy, powinni skierować się w stronę nauki języków. Niektórzy pracodawcy wręcz zaznaczają, że nie wymagają ukończonych studiów od potencjalnych pracowników, a właśnie umiejętności językowych połączonych na przykład z kursami z obsługi klienta czy handlu bądź z obsługi biura.

Właśnie tego typu wiedza liczy się w naszym kraju w ostatnim czasie najbardziej. Nadal bardzo brakuje osób z wykształceniem handlowym, szczególnie takich z wiedzą o e-handlu, do tego wszelkich pracowników dla branży ubezpieczeniowej, do obsługi klientów banków oraz najróżniejszych asystentów do firm. Widać z tego jasno, że w cenie jest raczej wiedza z zakresu poprawnej obsługi klientów, relacji z nimi, z zakresu obsługi komputera i urządzeń biurowych niż typowa wiedza teoretyczna przekazywana na najpopularniejszych studiach w naszym kraju.

O dobrze płatnej pracy mogą myśleć także wszyscy ci, którzy posiadają wiedzę z zakresu logistyki, grafiki komputerowej czy z programowania, mile widziani są również ekonomiści. Takie kompetencje można oczywiście zdobyć podczas studiów, ale nawet najlepsza uczelnia nie jest w stanie zagwarantować nam tego, że wiedza raz zdobyta będzie aktualna aż do naszego wieku emerytalnego, dlatego tak ważne są stałe szkolenia. Wszelkie typy szkoleń znajdują się w ogólnopolskim katalogu www.szkolenia24h.pl, który polecamy wszystkim tym, którzy poważnie myślą o swojej przyszłości.

Od lat wiadomo, że w Polsce panuje ogromne bezrobocie, także wśród osób z wyższym wykształceniem, dlatego tym bardziej powinno się promować modę na naukę w dziedzinach typowo zawodowych. To jest właśnie szansa dla młodych osób na pracę.

 

 

Inwestuj w siebie – uczęszczaj na szkolenia