Utworzono: poniedziałek, 15, lipiec 2013 Redaktor

Rekordowo niska inflacja od upadku poprzedniego ustroju

ranking kont oszczędnościowychWskaźnik inflacji mierzony w czerwcu 2013 zmniejszył się (rok do roku) do poziomu zaledwie 0,2%, co jest rekordowo niską wartością od czasu zmiany ustroju w 1989 roku (w poprzednim ustroju ceny były regulowane odgórnie przez władze). Stopy procentowe NBP też są rekordowo niskie, choć RPP twierdzi, że już do końca roku się nie obniżą.

Fundusz emerytalny to hasło, którym powinien zainteresować się każdy, bowiem na ZUS nie ma co liczyć. Można samodzielnie inwestować, oszczędzając na przyszłą emeryturę. Jedną z możliwości jest systematyczne dokładanie kwot z zarobków np. do funduszy inwestycyjnych. O podstawowych zasadach dotyczących opłat za korzystanie z usług funduszy inwestycyjnych pokazują, czyli dlaczego tak trudno im pokonać rynkowe wskaźniki (z punktu widzenia inwestującego) napisano w artykule:

- 5 dokumentów, które warto przeczytać zanim kupisz jednostki funduszu inwestycyjnego

Oczywiście gdy w danym momencie uznamy, że fundusze nie są w fazie wzrostowej (choćby czerwiec 2013 okazał się fatalnym miesiącem dla prawie wszystkich kategorii TFI), drobniejsze a nawet i większe kwoty można trzymać na lokatach terminowych albo nieterminowych rachunkach oszczędnościowych, gdzie praktycznie od ręki pieniądze mogą być dostępne. Każdemu więc może przydać się aktualny ranking kont oszczędnościowych:

- Ranking rachunków oszczędnościowych, lipiec 2013

krowabankowa200x200Niestety banki znów będą starały się więcej wydoić z klientów, bowiem muszą przenieść na nich swoje nowe koszty, które wynikną wkrótce z nowelizacji ustawy. Na rynku obligacji korporacyjnych wciąż dużo się dzieje, podsumowanie ubiegłego miesiąca przedstawił w raporcie Dom Maklerski BPS, natomiast z informacjami bieżącymi z Catalyst można zapoznać w cotygodniowym raporcie Stockwatch. Na blogu promującym obligacje korporacyjne autor donosi o nowej emisji prywatnej obligacji spółki pożyczkowej.

Bardzo wartościowy wniosek na temat inwestowania na GPW wysnuł autor bloga, który uważa, że spółki, którymi się najbardziej interesują czytelnicy, to te, które są zwykle w trendzie spadkowym.

 

 

inwestowanie na Catalyst