Utworzono: piątek, 19, lipiec 2013 Redaktor

Nadal niespokojnie na rynku obligacji korporacyjnych

Fundusz obligacji skarbowychLokaty już pewnie zatrzymały swoje pikowanie w dół z oprocentowaniem, aktualizacja rankingu lokat ukazuje tylko najlepsze oferty o stałym oprocentowaniu. Jeśli jednak uznamy tezę za słuszną, może warto pokusić się o lokaty o zmiennym oprocentowaniu oparte o wskaźniki WIBOR? Wskaźniki te stoją jak zaklęte od tygodnia, a prognozy nie przewidują ich spadków w najbliższym czasie.

galeria

Na Catalyst ciągle niespokojnie, niektóre spółki powoli spłacają zaległości, inne wypadają, jak trup z szafy, oto komentarz ubiegłotygodniowy DI Investors. Natomiast zamiast globalnego podsumowania tego tygodnia na rynku obligacji korporacyjnych, proponujemy wybiórcze nastawione na obligacje spółek deweloperskich. Raport ten nie uwzględnia najnowszej informacji, czyli kolejnego przedłużenia emisji konsolidacyjnej niewypłacalnego obecnie dewelopera Gant. Tym razem ustalono (już 4 chyba termin) tej emisji, która ma uratować spółkę, na 2 sierpnia 2013. A tymczasem rząd obiecuje kolejne niespodzianki, zrujnowali budowlankę i nagle chcą uratować deweloperów (i tak słabi się na rynku nie utrzymają, a silniejsi zarobią więcej na tym rozwiązaniu).

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania opracowanego przez nas raportu na temat funduszy obligacji skarbowych.

Niedawno opublikowany został, choć dość skromny, ranking przydatnych narzędzi finansowych - na pewno przyda się tym, którzy z zainteresowaniem śledzą nasz cykl o racjonalnym oszczędzaniu.

 

 

inwestowanie w fundusz obligacji skarbowych