Utworzono: piątek, 26, lipiec 2013 Redaktor

Działaj i inwestuj w siebie - jak osiągnąć sukces, czyli czego nie dowiesz się w szkole

inwestuj w siebieDość dawno nie było u nas nic motywującego do działania - głównie skupiamy się na przestrzeganiu przed ewentualnymi problemami w inwestowaniu. Czas na coś optymistycznego, lekkiego w sam raz na letni weekend. Zwłaszcza w upały potrafimy czasem tracić kontrolę nad naszymi emocjami. Jak rozwiązywać problemy z pojawiającym się w nas gniewem - czy takie emocje nam się po prostu opłacają? Oto kilka sugestii.

X przykazań na temat tego, jak samemu czuć się dobrze ze sobą i być dzięki temu szczęśliwym pomoże na pewno niejednemu. Przy okazji warto przeczytać pewną pouczającą historię kogoś, kto z koproludka stał się szczęśliwszym człowiekiem i minimalistą w jednym. To chyba dobry przykład, jak ów człowiek potrafił sobie postawić pytanie: dokąd zmierzasz, a następnie na nie odpowiedział.

Kolejny temat: w brutalny sposób autor informuje nas o tym, czego szkoła nikogo nie nauczy:

- 5 rzeczy, których nie nauczysz się w szkole

No właśnie - nie licz na to, że ktoś na siłę zaciągnie Cię do miejsca, w którym czegoś nowego się dowiesz, zwiększając swoją wartość. Zacznij inwestować w siebie, swoją wiedzę ale z pasją, a nie tylko dlatego „bo trzeba, bo wypada” nie zostać w tyle:

- Inwestowanie w siebie

- Najlepsza inwestycja to… Ty!

Wolność finansowaJedynie podejmując działanie, możemy coś osiągnąć, ale mogą po drodze pojawiać się błędne decyzjeco nie znaczy, że tylko na tym tracimy. Co więcej, za błędy przez nas popełniane jesteśmy też krytykowani przez bierną część społeczeństwa. Jak uniknąć błędów i bycia przeciętniakiem bez perspektyw? Nie trać energii i uzbrój się w cierpliwość przy realizacji obranego celu a także zastosuj się do porad zawartych w tym wpisie:

- Jak się rozwijać i osiągać cele, gdy wokół tylu narzekaczy? ;)

Jak ważny jest poziom zaangażowania, aby osiągnąć sukces w biznesie, opowiada Bartek Popiel:

- Walczysz do końca czy odpuszczasz jak robi się ciężko?

I dalej ten sam autor rozprawia się z tematem: Jak napisać i skutecznie wypromować książkę?. A kiedy już biznes ruszy i przychody będą wyższe od inwestycji w jego rozwój, to od razu zacznij etap oszczędzania (możesz też zacząć, zanim jeszcze ruszy biznes, taka poduszka finansowa przyda się, gdy trzeba będzie rzucić się na głęboką wodę):

- Zacznij teraz!

 

 

sukces w biznesie