Utworzono: poniedziałek, 29, lipiec 2013 Redaktor

Inwestycje alternatywne - lipiec 2013

Pożyczki społecznościoweInwestycje alternatywne w ostatnim czasie pojawiają się w naszych komentarzach głównie w formie ostrzeżeń i wątpliwości. Nie inaczej będzie w dzisiejszym przeglądzie informacji. Parabanki starają się trzymać razem i tworzą grupę, która ma zamiar stworzyć własną bazę dłużników (W skład grupy wchodzą między innymi Vivus, Provident, SohoCredit oraz ViaSMS):

- Parabanki stworzą alternatywę dla BIK-u?

Jednocześnie pojawiają się niekorzystne dla parabanków (a dokładniej firm pożyczkowych) opinie wystawiane przez KNF. A tymczasem nieco o tendencji (choć to tylko przypuszczenia) w pożyczkach społecznościowych:

- Wielka pożyczkowa ściema?

Komisja Nadzoru Finansowego nie próżnuje w sprawie SKOKów i ogłasza kolejny raport:

- KNF znowu alarmuje, a SKOK Wołomin kontruje i oferuje nowe lokaty

- Czy SKOKi są bezpieczne?

- Skok na SKOKi czyli o co w tym wszystkim chodzi

Amber GoldWyjaśnianie afery Amber Gold wlecze się niesamowicie, najwyraźniej wszystkim ważniakom jest to na rękę (co gorsza doszło do odwrócenia kota ogonem i teraz ścigają inwestujących!), jedyny sensowny artykuł w ostatnich miesiącach pokazuje, że media też za wiele nie wyśledziły. Podobnie nijak ma się sprawa z mniejszą bliźniaczą aferą z tego samego okresu, czyli spółką Finroyal, w tym przypadku nawet nikt nie siedzi w areszcie - paranoja? W mniejszej aferze niejaki Łukasz R., który założył w 2012 roku Fundację Castellum także przyjmował pieniądze na inwestycje, po czym kasa znikła (przelewy za granicę i wypłaty z bankomatu) i przekazał słupowi kierowanie „fundacją”. Prokuratura zrobiła tyle, ile potrafiła (choć do cofnięcia przelanych kwot za granicę nie doszło, ani do wyśledzenia, gdzie i kto je podjął), a cwaniak nie ma żadnego majątku, więc co z tego, że mu postawiono zarzuty? Nic sobie z tego nie robi, bo podobno nie ma ani grosza, aby oddać, a podobną działalność otworzył też w 2012 w Anglii: spółkę Optima Protection LTD.

złoto i srebro lokacyjneWarto przeczytać ciekawy artykuł na temat strategii inwestycyjnych odnoszący się do tematyki metali szlachetnych, w którym dokonano kategoryzacji inwestorów. Polecamy także analizę rynku złotaperspektyw na 2013 rok. I przy okazji informacja: od sierpnia 2013 zniknie z Allegro możliwość handlu złotem i srebrem inwestycyjnym (sztabki), nie wiadomo jednak co będzie ze złotymi numizmatami o wartości kolekcjonerskiej, a nie klasycznymi jednouncjowymi monetami bulionowymi.

Inwestowania alternatywnego można też doszukiwać się w kraju Putina, ale ryzyko jest tam spore (nie dalej jak w połowie lipca skazano na 5 lat łagrów kolejnego Rosjanina, który za wysoko mierzył - co ciekawe - znanego blogera!), a o kulisach pewnego funduszu napisano w artykule:

- Inwestowanie w Rosji, czyli małe ryzyko i duży zysk (czasem odwrotnie)

Myślącym o inwestowaniu w mieszkania na wynajem na pewno przyda się ciekawy raport dotyczący cen i możliwości negocjacyjnych na rynku pierwotnym jak i wtórnym. I jeszcze kolejny komentarz dotyczący spadku cen mieszkań i niekorzystnych zachowań banków podnoszących marże kredytów hipotecznych. Zachęcamy też do lektury naszego poprzedniego artykułu na temat inwestycji alternatywnych.

 

 

inwestowanie w mieszkania na wynajem