Utworzono: poniedziałek, 02, wrzesień 2013 Redaktor

Ranking lokat wrzesień 2013 + aktualne wiadomości z rynku Catalyst

ranking lokat bankowych wrzesień 2013Chcąc dobrze i bezpiecznie ulokować swe środki na lokacie bankowej, trzeba dobrze przeanalizować aktualny stan ofert na rynku, bowiem wiele ofert posiada różne haczyki typu lokata z funduszem, czy oferta dobra jedynie dla nowego klienta lub dla każdego, ale tylko na 2-3 miesiące. Oto wrześniowe analizy rynku lokatkont oszczędnościowych, czyli ranking lokat bankowych we wrześniu 2013: bez haczyków i ze wspomnianymi powyżej haczykami. Należy przyznać, że oferty są bardzo słabe, ale gorzej już raczej nie będzie, na wiosnę można nawet oczekiwać pierwszej podwyżki stóp procentowych RPP. Ponadto banki powoli zauważają już skutki odpływu pieniędzy z lokat.

Rynek catalystO uspokojeniu na rynku obligacji korporacyjnych nadal nie może być mowy, podsumowanie sierpnia w raporcie stockwatch.pl. Ponadto pojawia się kolejny niekorzystny sygnał, tym razem ze spółki, którą wymienialiśmy przy okazji omawiania przed tygodniem działań GPF Causa, chodzi o notowaną na Catalyst spółkę LST Capital, która zanotowała 5,85 mln straty netto, a jak wskazuje autor cytowanego opracowania: „Prawdopodobnie w kolejnych okresach wartość zobowiązań będzie jednak w dalszym ciągu rosła, bowiem wśród czynników wpływających na wyniki w perspektywie kolejnego półrocza spółka wymienia m.in. dostępność oraz koszt pozyskiwania obcych źródeł finansowania”.

Rzadko posłowie są tak jednomyślni, jak przy przygwożdżeniu banksterów, udało im się bowiem jednomyślnie przegłosować zmniejszenie prowizji od operacji płatności kartami - banki jakoś sobie poradzą, a w 2014 czekają nas spore podwyżki obsługi RORów...

Ciekawą analizę rynkową z akcentem na waluty (bez wpływu ewentualnego ataku na Syrię) przygotował autor bloga CHF Watch. A skoro padło hasło Syria, to warto na odprężenie posłuchać fajnego kawałka duetu promującego pokój na świecie i zastanowić się nad pytaniem postawionym w tytule poniższego wpisu:

- Kto bardziej zasługuje na pokojowego Nobla - Obama czy Thomas Anders?


inwestowanie w obligacje korporacyjne