Utworzono: piątek, 27, wrzesień 2013 Redaktor

Wykopy - czyli co ciekawego można przeczytać w dziale Ekonomia

cztery lata rynku CatalystW poniedziałek rynek Catalyst będzie świętować 4 urodziny. Również do 30.09.2013 można składać zapisy na kolejną serię emisji obligacji banku Getin Boble Bank o oprocentowaniu WIBOR6M + 3%. A dla chcących zainwestować bezpośrednio na rynku wtórnym polecamy najnowszą analizę tych papierów, w którym warto poświęcić więcej uwagi. I przy okazji warto zaznaczyć, że właśnie ukazała się książka Adama JagielnickiegoCatalyst - odkryj rynek obligacji” (reklama tej pozycji poniżej).

Dziś druga dawka wyselekcjonowanych (i wysoko wykopanych) artykułów z działu Ekonomia na Wykop.pl. Często wspominamy o tym zagadnieniu w publikacjach na temat inwestowania alternatywnego, chodzi o mieszkania na wynajem:

- Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

I znów inwestycje alternatywne, tym razem w typowym przejaskrawionym świetle (jak na wykop przystało), że niektórzy zarabiają krocie (ale statystycznie zawsze muszą być jakieś wysokie wartości nienaturalne należące do zdecydowanej mniejszości w porównaniu z mierną większością inwestujących w przeróżne pamiątki itp.).

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła redakcja Rzeczpospolitej. Chodzi o kampanię „Uprośćmy przepisy dla firm”, gdzie można zgłaszać uciążliwe przepisy, przeszkadzające właścicielom firm prowadzić swoją działalność - na tej podstawie powstanie lista propozycji, jak ten bałagan prawny udoskonalić (może jakaś rozsądna partia weźmie to sobie do serca i wpisze w swój program wyborczy?):

- Dajmy ludziom prowadzić firmy

Z tym problemem nie jest w stanie (a raczej nie chce) poradzić sobie żaden rząd, bojąc się utraty poparcia swych wyborców, chodzi o rolników i ich emerytury, na które wszyscy się składamy z podatków:

- Rolnicy nadal będą mało płacić za składkę zdrowotną

Także ZUS jako całość jest wielką kulą u nogi wszelkich ekip rządzących, a jest to najbardziej wdzięczny temat wśród czytelników-wykopowiczów, oto przykład:

- Na co ZUS trwoni nasze pieniądze?

wykop280x125Również i z takimi oczywistościami jak opłacalność żeglugi śródlądowej kolejne władze też sobie nie radzą:

- Żegluga Bydgoska mogła być żyłą złota. Dlaczego nie jest?

Za to obecny rząd nie boi się uregulować chorych przepisów związkowych:

- Platforma zabierze kasę związkom zawodowym

A może to za ostre posunięcia takich ograniczeń wobec działaczy związkowych? Oto jak w najbogatszym mieście USA sprawdziły się nadmierne wpływy związków zawodowych na owo miasto:

- Jak związkowcy zrujnowali najbogatsze amerykańskie miasto

Wiele się przez internet przetoczyło dyskusji na temat gazu łupkowego w Polsce, ale w końcu pojawił się pierwszy konkret:

- Płynie polski gaz z łupków

 

 

wykopy z działu Ekonomia