Utworzono: wtorek, 01, październik 2013 Redaktor

Najlepsze lokaty (październik 2013) + giełdowy WIG20TR

emisje obligacji e-Kancelaria i PCZSkoro rozpoczął się nowy miesiąc, to czas na najlepsze lokaty w październiku 2013, dziś wykaz dość skrócony, w kolejnych dniach wskażemy dokładniejsze rankingi lokat.

Zdecydowanie warto podkreślić, że zupełnie nieuzasadnione jest skupianie się głównie na indeksie WIG20 przy wszelakich komentarzach rynkowych (w tym wszechwiedzące TVN CNBC) co do zachowania się rynku - bowiem wskaźnik ten nie mówi nic o realnych zarobkach osiąganych na giełdzie, gdyż nie uwzględnia on wypłacanych dywidend. Dlatego pojawiają się nawet dni z ujemnym wskaźnikiem dziennego zysku, mimo iż rynek zyskiwał (bo danego dnia odcięto dywidendę z ceny akcji którejś ze spółek). Z tego właśnie względu powstał urealniony odpowiednik WIG20TRktóry owe dywidendy uwzględnia. A oto, jak kształtują się wartości ostatnich dywidend w tym roku.

Sporo osób ostatnio pyta, jak to jest z tą giełdą, czy mamy stagnację, czy też hossę. Powyższe wyjaśnienie częściowo pokazuje, dlaczego WIG20 wykazuje stagnację, a więcej przemyśleń w artykule profesora Buczka.

Manipulacja wskaźnikami pojawia się także w przypadku analizowania zyskowności choćby funduszy inwestycyjnych, gdzie diabeł w postaci 4% rocznej prowizji tkwi w szczególe najistotniejszym i działającym na niekorzyść naszych portfeli inwestycyjnych.

aktualności z rynku catalystZ rynku obligacji korporacyjnych wciąż dobiegają trudne dla inwestorów wieści, Gant dalej nie jest w stanie przywrócić płynności finansowej i całkowicie ignoruje komunikację i wezwania do zapłaty płynące od inwestorów indywidualnych, z kolei spółka East Pictures kolejny raz spóźnia się z wypłatą odsetek. Jako że rozpoczął się październik - miesiąc oszczędzania, polecić możemy właśnie rozpoczynające się na rynku pierwotnym emisje obligacji spółek e-Kancelaria (rating AA+) oraz PCZ (rating AAA) - minimalny wkład odpowiednio 20 000 oraz 50 000 zł, wartości oprocentowania niestety nie znamy.

Warto odnotować fakt, że w tym nieprzyjaznym pod względem podatków i wszechwładzy urzędników co do interpretowania zapisów podatkowych kraju mamy kilka rozsądnych głów. Otóż Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z prawem nakładanie karnego podatku 75% od nieujawnionych przychodów.

A na zakończenie lista 10 zachowań, które przyczyniają się do skrócenia życia, a także lista 10 umiejętności, bez których podobno będziesz biedny - no może bardziej, dzięki którym będzie szansa na osiąganie sporych dochodów w porównaniu do średniej krajowej.

 

 

WIG20TR