Utworzono: czwartek, 10, październik 2013 Redaktor

Inwestycje alternatywne - sierpień/wrzesień 2013

Inwestycje Alternatywne 2013Nie ustajemy w podejmowaniu naszej misji ukazywania czytelnikom różnych aspektów inwestowania alternatywnego. Na początek tematyka inwestowania w lokale na wynajem. Niezwykle rozbudowany i poparty przykładami raport dotyczący kupna mieszkania na kredyt zaprezentowano na blogu:

- Kupno czy wynajem mieszkania – co bardziej się opłaca?

Każdemu myślącemu o kupnie mieszkania na wynajem przyda się analiza historyczna cen mieszkań w Polsce. I dalsze analizy rynku mieszkań, czyli jak manipulacja danymi może odwracać trendy rynkowe. Opisano to na przykładzie cen mieszkań w Polsce. Ale po co i kto manipuluje informacjami? Wiadomo - ci, którym zależy na zarabianiu na danym zagadnieniu w myśl zasady: kupuj, bo już taniej nie będzie.

Interesująca inicjatywa Oddajcie Nasze Złoto próbuje coś zdziałać dla Polski w naszym Parlamencie. A wszystko to nie bez powodu, wystarczy spojrzeć na takiego giganta, jak Chiny, oni wiedzą, co robią. Samodzielnie inwestując w złoto (i nie tylko) trzeba mieć świadomość, jak nasze operacje finansowe są śledzone i raportowane nie tylko przez lokalne władze. Warto sprawdzić, które instytucje finansowe podejrzewają Cię o terroryzm. Na jednym z blogów pojawił się ciekawy raport dotyczący zakupu srebrnych monet. A dla lokujących środki w numizmaty (te z metali nieszlachetnych) ważna informacja. NBP ma zamiar zrezygnować z emisji dwuzłotówek kolekcjonerskich.

Zmiana przepisów w sprawie energii odnawialnej - nie trzeba już mieć działalności gospodarczej, aby sprzedawać własne nadwyżki prądu z paneli słonecznych czy wiatraków.

W największym krajowym serwisie pożyczek społecznościowych Kokos.pl wprowadzono kolejne zmiany mające ułatwić tego typu inwestowanie alternatywne:

- Kolejne zmiany na Kokos.pl – automat inwestycyjny oraz weryfikacja BIK

Ciekawe jednak, co stanie się z serwisami typu Kokos, gdy do pożyczek dobiorą się politycy, którzy chcą nadzoru nad firmami oferującymi takie usługi, czy nie wyleją dziecka z kąpielą? Tu dalsze komentarze.

Amber GoldI przypominamy o ryzyku inwestowania alternatywnego, na proces Amber Gold jeszcze sobie poczekamy (bo minął już ponad rok i nadal nic nowego nie wiemy), jak widać dopiero teraz zaczyna się sprawa WGI, o której już większość zapomniała. A w sprawie Ambera wciąż mało wiadomo, winnych nie ma, są za to bogaci inwestorzy, którzy nie czują się poszkodowani. A tymczasem mamy upadek kolejnego parabanku, czyli Pozabankowego Centrum Finansowego.

Czym innym jest inwestowanie w lokaty SKOKów, gdyż te w najbliższym czasie przejdą pod ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a oszczędzanie w tych kasach staje się coraz popularniejsze.

 

 

Amber Gold