Utworzono: wtorek, 29, październik 2013 Redaktor

Miesiąc oszczędzania, czyli obligacje na rynku pierwotnym i w funduszach korporacyjnych

inwestowanie w akcje PZUObecnie trwa kolejna emisja niezabezpieczonych obligacji Getin Banku, o czym wspominaliśmy w ubiegły wtorek, warto jednak wiedzieć, gdzie idą pieniądze z takich inwestycji. Przykładowo ostatnio Getin Holding zakupił bank na Białorusi i jak dla mnie to bardzo ryzykowna gra, by wchodzić na niedemokratyczny rynek rządzony przez Łukaszenkę. A oto pozostałe aktualności z rynku obligacji korporacyjnych, z których znów dowiadujemy się między innymi o kolejnych niespłaconych papierach Ganta. Warto także zapoznać się z artykułem o funduszach obligacji korporacyjnych:

- Ile może fundusz obligacji korporacyjnych?

Skoro już przy funduszach inwestycyjnych jesteśmy, to na pewno należy się zastanowić, jak duże i za co pobierane są prowizje za niby aktywne zarządzanie portfelem, a także jak na tym tle wypadają fundusze indeksowe ETF:

- Epidemia indeksowania – za co rzeczywiście płacą uczestnicy funduszy inwestycyjnych

fundusze indeksowe ETFA na giełdzie całkiem pogodna jesień zapowiadająca polską hossę. Na samym szczycie mocy przerobowych polskich akcji, czyli w gronie WIG30 dobrze radzi sobie PZU, o spółce i aktualnym jej stanie napisano więcej w tej analizie.

W ostatnim czasie dość sporym zainteresowaniem czytelników cieszą się informacje na tematy okołoemerytalne, jak ranking IKE itp. Proponujemy zatem zerknąć do planów naszych władz w sprawie zmian na lepsze w zakresie IKZE:

- Jakie zmiany w IKZE od 2014? Czy będą korzystne?

A teraz o finansach inaczej. Statystyki dowodzą, że liczba rozwodów w Polsce w ostatnich latach znacznie wzrosła i stanowi około 25% liczby zawieranych w tym czasie małżeństw. Prawdopodobieństwo rozwodu jest zatem bardzo wysokie, stąd warto zastanowić się nad takimi krokami, jak spisanie intercyzy:

- Za i przeciw intercyzie

Jeśli zauważamy potencjalne problemy w układzie z przyszłym współmałżonkiem, to nie inaczej może się dziać wśród znajomych, ale i kontrahentów biznesowych itd. Wtedy pomocne stają tego typu narzędzia dostępne w sieci:

- A niech się wszyscy dowiedzą

 

 

inwestowanie w akcje PZU