Utworzono: czwartek, 07, listopad 2013 Redaktor

Ranking kont oszczędnościowych listopad 2013 + okazje na obligacjach

Obligacje korporacyjne PKN Orlen, Kruk S.A oraz PCC RokitaNa początek comiesięczny polecamy ranking kont oszczędnościowychlistopada 2013.

Ciekawie robi się na pierwotnym rynku obligacji korporacyjnych, gdzie obok wspomnianych ostatnio emisji PTI S.A. i PKN Orlen (zapisy trwały już od 6.11.2013 i już niestety pierwszego dnia pula papierów się wyczerpała, choć jest to mniej zyskowny papier, niż w poprzednich emisjach, bo dostajemy ledwie WIBOR6M + 1,4%), szykowane są obecnie zapisy na nowe serie papierów stosunkowo bezpiecznych spółek PCC Rokita oraz KRUK S.A. Pojawiła się też kolejna emisja (zapisy trwają do 22 listopada) obligacji Getin Noble Bank - tu warunki bez zmian, jak w kilku ostatnich emisjach - WIBOR6M + 3% (zawsze aktualną wartość tego wskaźnika czytelnik może znaleźć po lewej stronie artykułu). A dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, by brać udział w emisjach na rynku pierwotnym i do tego dobrze zdywersyfikować swój portfel, są jeszcze dostępne fundusze obligacji korporacyjnych:

- Obligacje firm: samemu czy z funduszem?

Dziś ukazał się ciekawy artykuł dotyczący zasad panujących na giełdzie:

- Pięć reguł inwestowania na rynku, który nie zna strachu

Ostatnio trafiliśmy na dość szeroką recenzję książki „Antykruchość” zawierającą wręcz wypisane wnioski, jakie opisujący wysnuł po jej przeczytaniu:

- Recenzja książki „Antykruchość” Nassima Nicholasa Taleba

Nie ustają też w sieci opinie o tym, że w pewnej nieokreślonej bliżej (lub dalej) przyszłości może czekać nas załamanie systemu finansowego, a remedium na to są metale szlachetne:

- Dlaczego złoto jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

 

 

inwestowanie w złoto