Utworzono: czwartek, 19, grudzień 2013 Redaktor

Na giełdzie spokój, zawodzą za to parkiety Catalyst i NewConnect

ranking kont oszczędnościowych grudzień 2013Inflacja kolejny miesiąc z rzędu zaskakuje, w listopadzie wyniosła zaledwie 0,6% rok do roku, tymczasem widać w ostatnich dniach nieznaczne ruchy w górę na wskaźnikach WIBOR3M i 6M, czy to tylko korekta, czy początek odwrócenia tendencji spadkowej po pewnym okresie stagnacji? Tego dowiemy się pewnie dopiero w styczniu.

Wczorajsza decyzja FED nie zaskoczyła chyba nikogo i nic złego na giełdzie dziać się nie powinno, a są tacy, co próbują zauważyć efekt grudnia (tzw. rajd świętego Mikołaja), choć rzeczywistość na chwilę obecną tego na rodzimym parkiecie nie potwierdza:

- Wygląda na to, że dziś zaczął się rajd

Dla korzystających z giełdy papierów wartościowych przydatnym może okazać się poradnik optymalizacji podatkowej, czyli zestaw porad akurat na najbliższe dni. Pamiętajmy, że nasz rachunek maklerski zostaje obciążony transakcją w ciągu 3 dni roboczych. W związku z tym, operacje zrealizowane po 23 grudnia będą rozliczone w 2014 - ażeby być dokładnym, trzeba transakcje wykonać w tym tygodniu.

Porządki będą robione w 2014 roku na rynku NewConnect, może choć trochę ucywilizują rynek:

- Spółki groszowe to problem dla inwestorów. GPW idzie z odsieczą

Polecamy bardzo obszerny poradnik zawierający 5 złotych zasad inwestowania na rynku pierwotnym i wtórnym Catalyst. Przegląd informacji z rynku obligacji korporacyjnych w okresie przedświątecznym:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 16-22.XII.2013 r.

Na zakończenie jeszcze przedświąteczne prezenty, czyli najświeższe rankingi lokat i kont oszczędnościowych:

- Aktualizacja rankingu lokat grudzień 2013 - pierwsza liga

- Ranking kont oszczędnościowych, grudzień 2013


ranking lokat grudzień 2013