Utworzono: czwartek, 02, styczeń 2014 Redaktor

Ranking lokat styczeń 2014

Ranking lokat styczeń 2014Początek kolejnego miesiąca, to i tradycyjnie już czas na ranking lokat na styczeń 2014, tym razem aż w trzech odsłonach (widać w tym rankingu dużą siłę rażenia SKOKów, do czego trzeba będzie w tym roku przywyknąć, tu jeszcze najważniejsze wydarzenia z ubiegłego roku dotyczące SKOKów):

- Ranking lokat styczeń 2014 - pierwsza liga

- Najlepsze lokaty i konta bankowe styczeń 2014

- Najlepsze lokaty bankowe styczeń 2014

Naszym czytelnikom wszystko staramy się podać na tacy, a że są też osoby bardziej zainteresowane nieco większym ryzykiem i zyskiem, to sugerujemy zerkać w stronę giełdy. Sporo jest blogów, można w nich poszukiwać argumentacji do własnej selekcji spółek (np. te najczęściej pojawiające się w zestawieniach. Oto dwa takie serwisy, w których autorzy podsumowali swój inwestycyjny rok 2013:

- 31 grudnia 2013, Podsumowanie transakcji za rok 2013

- Bycze spółki po drugim roku walki z rynkiem

W aktualnych obu portfelach pojawiają się spółki Amica i Integer - czy to tylko przypadek, czy może jednak są to mocne spółki? Dalsze drążenie tematu może doprowadzić czytelnika do podjęcia lub odrzucenia decyzji o kupnie tych papierów. Jeśli jednak blogerzy nie są żadną wyrocznią, to może zapoznać się z poradami „ekspertów” (wyniki także gromadzone metodą powtórzeń w zestawieniach):

- Eksperci typują: 18 czarnych koni na 2014 rok

Koniec TVN CNBC

2014 rok przywitał nas zapowiadaną już latem likwidacją kanału TVN CNBC - najważniejszego krajowego kanału biznesowego, nastawionego też na przekazywanie bieżących informacji z rynku inwestycyjnego. Była to decyzja podyktowana rzekomo zbyt małym zainteresowaniem widzów, a współpraca z CNBC przynosiła tylko koszty. Kanał został zastąpiony (jak sami go nazywają drugim kanałem informacyjnym TVN) kanałem TVN24BiS czyli Biznes i Świat. Faktycznie są tam informacje giełdowe, lecz nanoszone dane czasu rzeczywistego są dużo mniej widoczne i wymagają raczej telewizorów 40+ (czyli od 40 cali wzwyż), żeby dostrzec wszystkie dane. A sama strona internetowa też uległa zmianie, nie jest już to zestawienie wyłącznie materiałów wideo, lecz zwykłe artykuły, jak choćby ten:

- USA rezygnują z tradycyjnych żarówek. Mało kto o tym wie

Klub przyjaciół królika i prosiaczka

kolowzajemnejadoracjiNiedawno opublikowano raport ekonomicznej blogosfery za rok 2013 - to taki niby ranking popularności blogów tematycznych i okazuje się... że nas tam nie ma. No może i nie jesteśmy serwisem, który mieściłby się w kryteriach - pytanie tylko, jakie w ogóle były kryteria? Jedyne podane wprost to wskaźnik Alexa (im mniejsza liczba, tym bardziej znacząca pozycja strony) i to w wersji lokalnej, czyli PL Rank, jako że nie wszystkim serwisom przypisano ów wskaźnik, to skąd wzięto resztę pozycji rankingu? Wróżka zębuszka pewnie tylko wie. Bardziej rozpoznawalny w sieci jest globalny wskaźnik Alexa (jest takich wskaźników więcej jak choćby Real Page Rank, czy MozRank - w obu przypadkach wyższa wartość wskaźnika określa większą popularność strony w sieci). Spójrzmy zatem na losowo wybraną stronę z zestawienia o wdzięcznej nazwie Futrzak (wszystkie dane z dnia 1.01.2014): AlexaRank = 6,117,059, MozRank = 4,24, Real Page Rank nie ustalony z powodu niedozwolonych słów w treści strony (nie podajemy, żeby i u nas takich słów nie wykryto). No to może parametry samego serwisu tworzącego ranking? Wszak też siebie tam umieścili: AlexaRank = 11,083,646, MozRank = 3,88, Real Page Rank = 2,54, ogólnie słabiej od Futrzaka. A to nie jakieś specyficznie słabe pozycje, jest w rankingu sporo jeszcze mniej popularnych. Czy nas trudno trafić w sieci, skoro jesteśmy w większości znaczących akceleratorów blogosfery ekonomicznej? Chyba nie - to czym kierowali się autorzy, tworząc ranking? Bo chyba nie tylko wskaźnikami (stażem też nie, bo istniejemy od pierwszej połowy 2011 a w rankingu można znaleźć pozycje powstałe w 2013), bo te są lepsze od powyżej cytowanych: AlexaRank = 1,738,526, MozRank = 4,82, Real Page Rank = 4,87. Przypomina się od razu skojarzenie z kółkiem wzajemnej adoracji lub klubem przyjaciół królika i prosiaczka...

 

 

inwestowanie w akcje Amica i Integer