Utworzono: wtorek, 07, styczeń 2014 Redaktor

Sieciowe podsumowania ubiegłego roku i spojrzenie na 2014 - IKE, obligacje i rynek akcji

limit wpłat na IKE w 2014Początek roku, to czas podsumowań tego minionego, jak i zapowiedzi na bieżący - zacznijmy zatem od informacji na temat tego, jaki jest limit wpłat na IKE w 2014 w porównaniu do lat ubiegłych.

Podsumowanie zyskowności wszystkich klas funduszy inwestycyjnych zaprezentowano w serwisie Skarbiec.biz. Wynika z niego, że najlepiej w 2013 roku radziły sobie fundusze małych i średnich przedsiębiorstw.

Bardzo obszerny raport na temat dat wykupu poszczególnych serii obligacji banków i firm przedstawiono o serwisie Obligacje.pl. Przegląd ostatnich wydarzeń na rynku Catalyst z główną wiadomością o dalszych losach Ganta narzuconych przez decyzję sądu:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 07-12.I.2014 r.

inwestowanie na giełdzieDziś wybraliśmy z blogosfery finansowej dwa istotne zagadnienia związane z inwestowaniem na giełdzie. Pierwszy dotyczy manipulacji cenami niektórych mniej płynnych spółek (u nas przoduje w tym NewConnect):

- Pump and Dump – łapanie naiwnych

Druga sprawa to kilka przemyśleń na temat (bez)wartościowości przebywania na dużych forach dla inwestorów:

- Czy czytając forum bankier.pl lub parkiet.com można zwariować ?

W końcu jakaś sensowna, bo nie ideowa inicjatywa w parlamencie, chodzi o to, aby banki nie „przytulały” sobie kasy zmarłych:

- Zabronią bankom korzystania z pieniędzy zmarłych

A na koniec jeszcze dwie recenzje książek znalezione w sieci, choć tematyka różna, to ich cechą wspólną jest to, że mimo iż są bardzo wartościowe (obie polecamy naszym czytelnikom), to nie da się ich kupić w dużych sieciach księgarni typu empik. Pierwsza dotyczy wielkich inwestorów, co ważne z uwzględnieniem Polaków. Druga jest z kategorii rozwoju osobistego i można ją zamówić na specjalnie przygotowanej przez autora stronie.

 

 

inwestowanie w akcje