Utworzono: piątek, 10, styczeń 2014 Redaktor

Pomysły na biznes - odsłona 2

jak płacić niższy ZUSKontynuujemy nasz cykl podpowiedzi dotyczący prezentowania zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu i pomysłami na jego rozpoczęcie. Choć Niektóre dziedziny zarobkowej działalności odchodzą do lamusa, jak choćby wypożyczalnie filmów (dawniej VHS, potem DVD i BluRay), to pojawiają się jednak nowe pomysły. Ostatnio choćby tańszy import z Chin. Ruszyło bowiem stałe połączenie kolejowe z Łodzi prosto do Chin, które sprowadza stamtąd kontenery z towarem.

Są też i bardziej oryginalne formy działalności, jak to mówią, potrzeba matką wynalazków:

- Coraz bardziej oryginalne pomysły bezrobotnych na własny biznes

Niektórym udaje się połączyć hobby z biznesem, ale tu trzeba znaleźć swoją niszę, o czym przekonała się wytwórczyni ciekawej biżuterii. A może i na sklepie z winylami da się zarobić, czas pokaże.

A może biznes przez duże B, a raczej przez duże F jak franczyza? Czyli o tym jak otworzyć oddział banku. Drobniejsza wersja franczyzy (wkład poniżej 20 000 zł) może zainteresować niektórych, zwłaszcza, że są w tym przypadku bardzo dogodne warunki współpracy. Są też i inne bardziej lub mniej przyjemne (ale o różnym zabarwieniu i ryzyku) pomysły na zarabianie, o czym w infografice. Nie należy zapominać o bardzo ciekawej inicjatywie, która zowie się Strefa ekonomiczna i daje spore ulgi w prowadzeniu działalności.

A może tak pójść w ślady popularnych ostatnio na Discovery handlarzy towarami z rynku wtórnego, którzy wyszukują okazji na licytacjach? Jednak od informatyki nie uciekniemy, jak się bowiem okazuje Przemysł informatyczny z dużo większym wpływem na PKB Polski niż produkcja węgla. Tak - w tym przypadku jest rozwiązanie nawet dla młodych mam. I przy okazji ciekawa opowieść o budowie potęgi e-bay, czyli o tym, że wszystko zaczyna się od pomysłu i znalezienia większej lub mniejszej niszy rynkowej. Pojawił się ostatnio ciekawy wpis dotyczący zasad budowania i prowadzenia własnego sklepu internetowego.

Warto też przy okazji poznać statystki dotyczące żywotności biznesu w Polsce. Ile firm jest w stanie utrzymać się na rynku przez 5 lat? Odpowiedź w poniższym artykule:

- Ile lat przetrwa nowa firma?

obniżenie składek ZUSA z czego w dużym stopniu to wynika? Opowiada o tym młody (dawniej polski) przedsiębiorca: Jedynie ZUS i podejście urzędników niszczy ten kraj. Dlatego może jakąś podpowiedzią będzie odpowiedź, na pytanie, jak płacić niższy ZUS?. Najlepszy przykład, to kopanie po kostkach zaradnych przedsiębiorców, czyli niekorzystne zmiany podatkowe: od początku 2014 roku spółki komandytowo-akcyjne będą objęte już nie tylko podatkiem CIT, ale również PIT.

Oto przykład (dość uproszczony), ale mówiący choćby o tym, że trzeba mieć świadomość istnienia niedochodowych miesięcy w niektórych obszarach działalności i dlatego w pozostałe miesiące zyski muszą być znaczące, aby całorocznie do biznesu nie dokładać.

Ciekawy komentarz do tego, jak pojęcie punktualności może wpływać na poziom rozwoju własnej działalności:

- Własny biznes. Punktualność. Jak być na czas, jak rozumieć pojęcie punktualności?

A na zakończenie budująca relacja z konferencji Myśleć jak milionerzy oraz materiał użyteczny od przedsiębiorcy dla przedsiębiorców, czyli 6 praktycznych wskazówek.

 

 

taniy import z Chin