Utworzono: poniedziałek, 03, marzec 2014 Redaktor

Ranking lokat marzec 2014 + ciekawe raporty

fundusze inwestycyjne w 2013 w PolsceRzeź - tak można określić poniedziałek na giełdzie, bo tak zaczął się giełdowy poniedziałek w Polsce i Rosji, końcówka sesji nie była lepsza - WIG zamknął się stratą 5,21% przy ogromnych obrotach! Dokąd zmierza giełda i kto na tym zarobi, a kto straci, nie ma sensu dywagować, choć niektórzy próbują.

Jako że mamy początek marca, czas na nowy ranking lokat:

- Ranking lokat marzec 2014 - pierwsza liga

Pamiętajmy, że banki to nie tylko lokaty, dlatego w dzisiejszym zestawieniu nie może też zabraknąć informacji na temat banksterskiej działalności:

- Jaki kit bankowcy są w stanie nam wcisnąć, żebyśmy wyrazili zgodę na marketing? Każdy ;-)

Warto też mieć wiedzę na temat kosztów przelewów międzynarodowych, aby nie natknąć się na niespodzianki:

- Przelew zagraniczny w obcej walucie – co zrobić, aby nie zrujnował Cię finansowo?

tfiUdało nam się trafić w sieci na bardzo wartościowy raport podsumowujący działalność w 2013 w Polsce funduszy inwestycyjnych:

- Rynek funduszy inwestycyjnych w Polsce w 2013 roku

A teraz coś na styku rynku akcji i obligacji. Na GPW wchodzi z akcjami spółka PCC Rokita znana do tej pory z kilku emisji obligacji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co należy do wyjątków na ryzykownym rynku Catalyst. A skoro już przy tym rynku obligacji korporacyjnych jesteśmy, to czas na zapoznanie się bieżącym raportem i komentarzami (nieformalna zasada, że gdy spółka ma problemy z wypłacalnością, jak szczury z okrętu uciekają autoryzowani doradcy, rozwiązując umowę i zostawiając problemy daleko za sobą - kolejny przypadek dotyczy spółki Orzeł):

- Raport o obligacjach: Jakość emitentów może budzić obawy

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 03-09.III.2014 r.

- Podsumowanie tygodnia: Niebezpieczeństwa hossy obligacji firm

Nie zawsze duże wydarzenia świata finansów pokrywają się z dużymi wydarzeniami z punktu widzenia blogosfery finansowej - a ta zauważyła sprawę problematyczności wirtualnych walut takich jak bitcoin:

- Gdzie są moje bitcoiny? Największa giełda... zniknęła

 

 

fundusze inwestycyjne w 2013 w Polsce