Utworzono: środa, 12, marzec 2014 Redaktor

Publiczna emisja obligacji korporacyjnych spółki Zortrax

emisja publiczna obligacji ZortraxNa początek wiadomość nieco nietypowa jak na tematykę oszczędzania. W naszej ocenie to ważna informacja na temat zmian w prawie dotyczącym e-handlu, które wejdą 13 czerwca 2014. Dotyczy ona dotyczy zwiększenia praw klienta:

- Uwaga na zmiany w e-handlu!

Jedną z podstawowych cech, jakimi powinien posługiwać się inwestor giełdowy to racjonalne myślenie oparte o wiedzę, choćby na temat tego, jak zabezpieczyć portfel przed bankructwem. Ciekawy zestaw analiz na temat światowego rynku przyda się każdemu, kto w obecnych niepewnych czasach, inwestuje w akcje i inne instrumenty giełdowe, np. ETFy:

- Oto teoria wszystkiego, czyli dlaczego Ameryka nadal rośnie i... nikogo to nie interesuje

I na zakończenie najnowsze informacje o sytuacji na rynku obligacji korporacyjnych, a nawet komunalnych, bo jak się okazuje papiery pewnej gminy pozostały bez terminowej wypłaty kuponów odsetkowych:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 10-16.III.2014 r.

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

I tu warto odnotować startującą 11 marca publiczną emisję trzyletnich obligacji spółki Zortrax o stałym oprocentowaniu wynoszącym 9% rocznie. Jest to technologiczna i rozwojowa spółka działająca w branży drukarek 3D:

- Zortrax od wtorku rusza z publiczną ofertą obligacji

 

 

inwestowanie w ETF