Utworzono: poniedziałek, 24, marzec 2014 Redaktor

Zarabianie na blogach w 2014 roku

zyski z blogowaniaOto kolejna już odsłona zebranych z sieci informacji na temat tego czy i jak warto blogować, aby równocześnie osiągać jakieś zyski z tego tytułu. Poprzedni nasz raport cieszył się sporym powodzeniem czytelników.

Polecamy informacje z ciekawego bloga o tym, jak zdobyć linki do własnego bloga lub serwisu oraz jakich błędów nie popełniać, zarabiając na AdSense. No właśnie, a kiedy już zaczniemy zarabiać, to trzeba pomyśleć o legalnym rozliczaniu źródeł przychodu, o czym więcej w tym artykule. Prócz AdSense można spróbować też narzędzia reklamowego przydatnego, gdy mamy kilka własnych blogów, zwłaszcza gdy dotyczą czytelników o zbliżonych zainteresowaniach (bo wracających na bloga i korzystających też z tematycznych reklam AdSense), czyli najbardziej wartościowych, a nie takich z przypadku.

Dobrze jest też trzymać się nowych trendów wspierających blogowanie, warto zapoznać się z krótki, poradnikiem na temat Google+ oraz z zaleceniami, jak rozsądnie publikować na facebooku:

- Jak pisać aby czytali, czyli kilka słów o prowadzeniu fanpage na Facebooku

Jak blogować i o czym blogować - czyli jakich błędów nie popełniać piszą autorzy blogów kariera-rentiera.pl oraz Biznesoweinfo.pl. W podobnym zakresie próbuje nas uświadomić inny autor, czyli rzecz o nierzetelności blogerów. Kobiety też mają wiele wartościowego w tej tematyce do powiedzenia, może to dzięki nim świat blogowania bardziej się ucywilizuje? Analizę aktualnego rynku blogów zaprezentowano w artykule:

- User Generated Content i inne patenty

O nasNo właśnie - pojawia się tu nowe hasło: profesjonalizacja blogowania - taka jest przyszłość tego kawałka tortu twórców internetowych (niektórym łatwiej jest stać się kimś takim, jeśli ma się na nazwisko Tusk):

- Blogerzy sami o sobie: Blogosferę dopiero czeka świetlana przyszłość (opinie)

A oto jak na zachodzie wyglądają możliwości profesjonalnego blogowania (na pewno znacznie większe szanse na lepsze zarobki, w porównaniu do polskiego rynku):

- Pat Flynn o tym jak blogować, przetrwać trudne chwile i zarabiać duże pieniądze

A tu nieco mroczne spojrzenie na kwestię zarobkową blogowania:

- Blogowanie o oszczędzaniu jest stratą czasu - uzasadnienie.

Żeby nie było aż tak brutalnie, spojrzenie z innego punktu widzenia:

- WNOP 015: Zarabianie na blogu, czyli jak monetyzuję blog ekspercki – część 1

- Blogowanie kontra inne sposoby zarabiania w sieci

Każdemu początkującemu przyda się analiza na przykładzie niby profesjonalnego przedsięwzięcia (warto przeczytać też komentarze pod artykułem):

- Historia antyweb.pl odc.2. czyli obiecane wyniki finansowe.

 

 

jak zarabiać w internecie