Utworzono: piątek, 04, kwiecień 2014 Redaktor

Polacy coraz chętniej wybierają mieszkania „pod klucz”

mieszkania na rynku pierwotnymCzasy, w których dużym powodzeniem cieszyły się mieszkania do remontu, już dawno minęły. Teraz wybieramy coraz częściej komfortowe mieszkania wykończone specjalnie „pod klucz”, aby móc od razu się do nich wprowadzić.

Deweloperzy oferują swoim klientom nieruchomości w kilku różnych stanach na sprzedaż. Stanem deweloperskim nazywa się mieszkanie, które zostało całkowite wykończone z zewnątrz oraz posiada niezbędne instalacje i przyłącza. Nie ma ono jednak wyposażenia oraz wykończenia wewnętrznego. Z kolei jeżeli kupuje się nowe mieszkania „pod klucz”, wtedy otrzymuje się całkowicie wykończoną nieruchomość, która zaprasza od razu do zamieszkania.

Zgodnie z twoim stylem

Jeżeli kupuje się mieszkanie wykończone „pod klucz”, nie jest ono oczywiście wykonane zgodnie z projektem wykonanym wcześniej. Tu klient ma ostatnie zdanie, dlatego mieszkanie może być zaaranżowane idealnie z jego potrzebami. Deweloperzy we współpracy z biurami projektowania wnętrz przygotowują zgodnie z wymogami klientów plany i wizualizacje, a następnie zajmują się kompleksowo wszystkimi pracami wykończeniowymi i aranżacyjnymi. W efekcie można wprowadzić się do mieszkania całkowicie wykonanego w swoim guście, także takiego, które będzie spełniało najwyższe standardy. To także duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba poświęcać go na samodzielne odwiedziny sklepów oraz wybieranie konkretnych materiałów, nie trzeba martwić się wyborem ekipy wykończeniowej i nie trzeba czekać miesiącami aż prace się zakończą.

„Pod klucz” chociaż droższe, to lubiane

Za mieszkanie wykończone „pod klucz” trzeba zapłacić więcej. Nie odstrasza to jednak potencjalnych kupujących. Według badań rynku mieszkaniowego prawie 60% klientów decyduje się właśnie na taką opcję, a odsetek rośnie z roku na rok. W roku 2013, w którym zaobserwowano pierwsze od lat ożywienie na rynku mieszkaniowym, to właśnie mieszkania przeznaczone wprost do wprowadzenia się stały się bardzo popularne.

Popularność mieszkań wykańczanych „pod klucz” jest teraz coraz większa. Jeżeli zamierza się kupić właśnie takie, wtedy oczywiście trzeba przygotować się na wyższy wydatek, ale też jednocześnie nie trzeba martwić się już wszystkim, co z aranżacją związane. Deweloper przekazuje wtedy posiadaczowi klucze do nieruchomości gotowej od razu do zamieszkania. Właśnie dlatego to coraz popularniejsza opcja, nie tylko w przypadku zakupu luksusowych apartamentów, ale także mieszkań w standardowych cenach.

 

 

mieszkania o podwyższonym standardzie;dopłata z programu Mieszkanie dla Młodych