Utworzono: sobota, 24, maj 2014 Redaktor

Dzień Matki + okazja inwestycyjna

ryzyko obligacji korporacyjnychNiedziela to czas wyborów do Parlamentu Europejskiego - warto pójść, postawić swój krzyżyk, zamiast tylko narzekać i biadolić. Postawa bierna nikomu nie przynosi korzyści!

Z kolei w poniedziałek świętujemy Dzień Matki i przy tej okazji podsuwamy naszym czytelnikom kilka pomysłów na słodki upominek, czyli opisy słodkości czekoladowych, z których można wybrać coś ciekawego.

A teraz możemy przejść do drugiego hasła zawartego w tytule dzisiejszego artykułu, czyli do okazji inwestycyjnej - choć tu wyrażamy dużo większą wątpliwość co do szans powodzenia takiego podejścia, jakie zaproponowano w artykule:

- Przeceniony fundusz obligacji korporacyjnych - czy to okazja?

Przypominamy, jak my do tematu podeszliśmy na początku roku:

- Gówno się rozlało, czyli problemy inwestujących w obligacje korporacyjne bezpośrednio i przez fundusze

Skoro już przy tematyce obligacji korporacyjnych, to warto zapoznać się z podsumowaniem mijającego tygodnia na rynku Catalyst:

- Podsumowanie tygodnia: Nie tylko marketing

Pamiętajmy, że ryzyko inwestycyjne na tym rynku jest niemałe a skuteczność egzekwowania prawa w przypadku problemów z odzyskaniem wkładu inwestycyjnego porażająca, o czym więcej w artykule:

- Milczący emitent obligacji

W znacznie lepszej sytuacji są osoby lokujące środki w SKOKach, bo te znajdują się pod nadzorem nie tylko KNF ale i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego:

- KNF: Zarząd komisaryczny w SKOK Wesoła

 

 

problemy ze SKOKami