Utworzono: piątek, 13, czerwiec 2014 Redaktor

Kto naprawdę rządzi? + Inwestowanie w obligacje Getin Noble Bank

obligacje Getin Noble BankuCzy na prawdę wierzycie, że władzę najwyższą mają politycy z premierem i prezydentem na czele? To może czas zrezygnować ze złudzeń, bo o ile władza sądownicza jest jakoś tam niezależna, to i ona podlega przepisom prawa, a te ustalane są przez polityków, ale nie dla dobra społeczeństwa, a dla dobra tych, co rzeczywiście mają władzę. Kiedy to mBank przegrał w sądzie pozew zbiorowy, narosły obawy, że i inne banki taka przegrana czeka, to właśnie finansiści ruszyli dupy i zaczęli taniec ze swoimi marionetkowymi politykami i oto pierwsze rezultaty: Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian w kilku ustawach w celu wyeliminowania procederu pozwów zbiorowych!

Kiedy czyta się o takich działaniach, jak pozbywanie się dolara z handlu paliwami oraz na temat drukowania pieniędzy pozbawionego reguł zdroworozsądkowych, trudno oprzeć się wrażeniu, że w ciągu najbliższych kilku lat dojdzie do ostrego przetasowania finansów na poziomie światowym. Jaka na to rada dla myślących perspektywicznie? Złoto i srebro, grunty i mieszkania jako inwestycje! Na jednym z blogów pojawiło się ostatnio pytanie:

- Dlaczego Polacy nie oszczędzają w złocie?

Racjonalne i wypośrodkowane podejście zaproponowano w poniższym artykule, gdzie sugeruje się zdywersyfikowane inwestycje (obarczone pewnym ryzykiem) na przykładzie podziału kapitału i ulokowaniu go w obligacje Getin Noble Bankuzłote monety, co ma zapewnić zyskowność nie mniejszą, od tradycyjnych lokat:

- Obligacje Getin Noble Bank

Ponadto warto zastanowić się nad drobniejszymi lokatami w srebro:

- Perspektywy dla srebra

koszt kredytu hipotecznegoLudzie z grubszymi portfelami mogą także przeanalizować aktualną sytuację rynku nieruchomości. A póki co karawana jedzie dalej, czyli na krótki okres możemy zainteresować się rankingiem lokat bankowychczerwca 2014 (inflacja spada do dna, w maju wyniosła ledwie 0,2% rok do roku!), czy też giełdą. Oto część pierwsza z cyklu 50 przykrych praw o inwestowaniu:

- Brutalnie lecz realnie

Do tego warto dodać dwie części poradnika przydatnego w analizie spółek giełdowych, czyli o tym, na co można natknąć się w bilansie oraz na zapasy jako składnik jakości aktywów. O innych poradach i ostrzeżeniach pisaliśmy ostatnio.

 

 

zdywersyfikowane inwestycje