Utworzono: wtorek, 17, czerwiec 2014 Redaktor

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych - czerwiec 2014

ranking kont oszczędnościowych czerwiec 2014W piątek napisaliśmy, że czas zrezygnować ze złudzeń, że to politycy rządzą - banki bowiem mają większą władzę. I oto w sobotę rozpętała się afera z nielegalnymi podsłuchami, gdzie na początek mamy pokaz, jak to prezes NBP życzy sobie podczas prywatnego obiadu, aby wymienić Ministra Finansów. I już po kilku miesięcy pierwsze życzenie spełnione, a obecnie wdrażane są inne ustalenia co do zmiany przepisów o NBP... A o ilu to ustaleniach po prostu nie słyszymy, bo ich nie nagłośniono? Kiedy w Polsce ruszy drukarka pieniędzy i czy nie za dużą mocą?

Przejdźmy jednak do naszych stałych sygnałów dla oszczędzających. Na początek aktualizacja rankingu lokat z czerwca 2014 oraz najnowszy ranking kont oszczędnościowych. Ci wszyscy, którzy korzystają z takich stabilnych ofert bankowych mogą co pewien czas czuć niedosyt, że niewiele ciekawego się dzieje w ich portfelu, bowiem w takim oszczędzaniu wieje nudą - ale za to jaką stabilną! Przy okazji także dwa raporty z rynku obligacji korporacyjnych:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 16-22 VI 2014 r.

- Raport o obligacjach

Natomiast dla tych, którzy sięgają po nieco bardziej ryzykowne formy inwestowania swoich środków, polecamy kolejne odcinki wartościowych wpisów odnoszących się do spraw giełdowych:

- Jakość aktywów (cz.III) - należności

- Brutalnie lecz realnie, część 2

Na zakończenie bardzo ciekawe opracowanie na temat tego, co psycholog myśli o finansach:

- Co psycholog myśli o finansach?

 

 

psychologia inwestowania