Utworzono: piątek, 20, czerwiec 2014 Redaktor

Ch..., dupa i kamieni kupa, czyli proste życie a realia

motywacjaTytuł dzisiejszego artykułu nawiązuje do rozmowy podsłuchanej (nielegalnie) i zaprezentowanej w tygodniku Wprost. Zamiast marudzić, w jakim to beznadziejnym kraju żyjemy, lepiej wykorzystać swą energię na pozytywne aspekty życia w demokracji i jako takiej swobodzie gospodarczej (owszem - realia czasem utrudniają prowadzenie własnej działalności, ale i o tym dalej kilka pomocnych słów będzie). Przejdźmy zatem do lepszej strony życia i zacznijmy zauważać pozytywy.

Nie ma to jak proste życie - ma ono swoje wady, ale i sporo zalet, warto zerknąć i zastanowić się, jak sami zapatrujemy się na życiową optymalizację. Optymalizacja może też dotyczyć choćby czasu, jak nim odpowiednio gospodarować:

- Jak oszczędziłem godzinę dziennie. Edit: jednak trzy

A jak zacząć zmieniać swoje życie? Nie potrzeba wielkich ruchów finansowych, można zacząć od drobnych kroczków, wybierając z poniższych propozycji coś dla siebie:

- 44 możliwości, które możesz wykorzystać już dziś

Po co ta cała gadka o motywacji? Bo trzeba zrozumieć, że jak się ktoś nie weźmie za siebie, to sam wiecznie będzie taki, jak ludzie opisywani w tym artykule:

- Jest praca dla każdego. Ale nie dla 30-letnich nieudaczników

Może więc czas wziąć się w garść i zacząć od czegoś drobnego (jak choćby od uczestnictwa w jakimś szkoleniu), by dalej już samo "zaczęło się chcieć", tu kilka ciekawostek wynotowanych z różnych tego typu szkoleń:

- 8 lekcji biznesu ze szkoleń i konferencji

A jak przekonamy się, że sporo porad okazało się przydatnych, to i kolejne zaakceptujemy jako oczywiste, jak choćby te:

- Jak pracować by zarobić więcej?

Duża dawka motywacji i jeszcze większa przemyśleń na temat dotychczasowej ścieżki kariery zawodowej, bezdennej głupoty przełożonych i niesatysfakcjonujących zarobków prowadzą zwykle do decyzji o podjęciu pracy na własny rachunek, do drogi typu Fastlane. I tu przyda się kilka sugestii na temat samozatrudnienia:

- Samozatrudnienie, czyli ile można oszczędzić przechodząc z etatu na fakturę

Ponadto warto znać szczegóły przy zakładaniu działalności gospodarczej:

- Zakładasz własną działalność? Pomysł to dopiero początek

 

 

praca na własny rachunek