Utworzono: wtorek, 24, czerwiec 2014 Redaktor

Próba ucywilizowania Catalyst, ruchy na złocie i lokaty banków i SKOKów

ranking lokat banków i SKOKówW końcu mamy trochę więcej informacji (o ile lat spóźnionych?) na temat cywilizowania rynku Catalyst, a dokładniej mówiąc na temat zapowiedzi powstania (pewnie za rok) Instytutu Analiz i Ratingu zajmującego się oceną poziomu ryzyka emitowanych przez spółki obligacji. Więcej na ten temat w wywiadzie z Kamilem Gemrą ze Stockwatch. Póki co szczątkowe źródła informacji na temat ratingowych ocen polskich emitentów wskazano tu.

A oto podsumowanie ostatniego i aktualnego tygodnia z obszaru obligacji korporacyjnych:

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 23-29 VI 2014 r.

Wobec takich analiz wieszczących rozpad waluty coraz bardziej można przekonać się do lokowania części środków w złoto, które podobno też w odpowiedni sposób ma wyregulowany kurs, o czym więcej w artykule:

- Fed przygotował grunt, Comex dokończył dzieła

Ciąg dalszy historii widać prawie każdego dnia, np. w odniesieniu do Niemiec i ich zasobów tego kruszcu:

- Bundesbank rezygnuje z repatriacji zlota z USA?

run na banki w BułgariiA oto, jak w kompromisowy sposób połączono podejście do oszczędzania za pomocą obligacji, lokat i złota:

- Obligacje Getin Noble Bank

Tym, którzy jednak twardo obstają za lokatami jako najbezpieczniejszą formą oszczędzania, polecamy trzy punkty zaczepienia, lokaty walutowe, ranking długoterminowych lokat bankowych z czerwca 2014, jak i ranking lokat w SKOK. Należy jednak zawsze mieć gdzieś z tyłu głowy zapaloną czerwoną lampkę, bo np. problemy z odzyskaniem pieniędzy w Bułgarii przeszły zupełnie w mediach niezauważone (przykryły je powodzie w tym kraju):

- Niezła imprezka: bank zamknięty, klienci szturmują oddziały, szef nadzoru... podejrzany

A na koniec jeszcze jedno przydatne zestawienie:

- Ranking lokat i kont oszczędnościowych - czerwiec 2014 r.

 

 

inwestowanie w złoto