Utworzono: piątek, 04, lipiec 2014 Redaktor

Ranking kont oszczędnościowych i lokat w lipcu 2014 + emisja obligacji Biomax

emisja obligacji BiomaxKontynuujemy dziś rozważania na temat różnic w stopniu ryzyka poszczególnych sposobów lokowania środków finansowych. Dziś kolejne zestawienia, czyli obszerny ranking lokat z lipca 2014 oraz najlepsze konta oszczędnościowe aktualne w tym miesiącu:

- Ranking kont oszczędnościowych lipiec 2014

Kolejny element układanki, to pośrednie inwestowanie w obligacje korporacyjne - z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych obligacji korporacyjnych, jak i w sposób indywidualny, np. na rynku pierwotnym, gdzie aktualnie oferowane są papiery spółki Biomax S.A. działająca w sektorze biotechnologicznym. Jest to oferta publiczna, obligacje na 2,5 roku ze stałym oprocentowaniem 9,5% w skali roku i kwartalnym okresem odsetkowym. Papiery posiadają zabezpieczenie, a ostatnim dniem przyjmowania zapisów jest 9 lipca.

Inną spółką obecną już na Catalyst jest Uboat-Line, której to analizę przeprowadzono na blogu Analizy OBS. I znów podobnie jak w poprzednim wpisie płynnie przechodzimy do rynku akcji, pokazując jego realia, czyli w jaki nieprzyjazny sposób wiele spółek podchodzi do inwestorów indywidualnych:

- Relacje inwestorskie dużych spółek giełdowych, czyli ludzkie lenistwo przeważa

Na zakończenie jeszcze dwie inne możliwości inwestowania. ETFy to papiery dostępne na giełdzie, a tak mało rozpowszechnione wśród polskich inwestorów:

- Fundusze ETF – prosty sposób na inwestowanie w indeks

I równie rzadko rozważana opcja (często ze względu na wysoki próg wejścia), czyli inwestowanie w grunty rolne:

- Ziemia rolna – czy warto w nią inwestować?

 

 

inwestowanie w ziemię rolną