Utworzono: wtorek, 15, lipiec 2014 Redaktor

Czy czekają nas trudne chwile na rynku finansowym? Czyżby nadchodził krach?

ranking kont i lokat walutowychW ostatnich dniach nasiliły się w sieci negatywne opinie co do rynków finansowych i gospodarek światowych. Michał Stopka zapytuje w swym raporcie, czy nadchodzi wieki kryzys?. Ziszcza się czarny scenariusz w Bułgarii, o czym już kilkukrotnie sygnalizowaliśmy, a mianowicie jeden z banków staje się niewypłacalny i przejęty przez władzę w państwowe zarządzanie:

- Czwarty bank Bułgarii pozbawiony licencji

Punktują ten i wiele innych faktów (problemy z bankiem w Portugalii, więcej o tym i sytuacji innych banków w tym artykule) ci, którzy preferują inwestowanie w złoto:

- Złoto zyskuje, gdy chwieją się banki

Są i bardziej dosadne przypuszczenia, jakoby już w ciągu tygodnia mogło dojść do krachu giełdowego!:

- Czyżby tydzień dzielił nas od krachu na giełdzie?

Druga część dzisiejszego artykułu jest dla tych, którzy nie dopatrują się drastycznych rozstrzygnięć i liczą na spokojny etap oszczędzania swych środków. Tym proponujemy analizę najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych w walutach oraz dwa raporty na temat bieżących wydarzeń z rynku obligacji korporacyjnych:

- Tydzień w skrócie–główne wydarzenia

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 14 – 20 VII 2014 r.

A na koniec rozwianie wątpliwości, czyli fikcja w sprawie obniżek opłat za płatności kartą mimo zmiany ustawy (to pokazuje totalną bezskuteczność i naiwność, żeby nie powiedzieć: głupotę rządzących w naszym kraju):

- Niższy interchange? I co z tego? "Mam płacić prowizję za... zbyt niskie obroty kartami"

 

 

problemy banków Bułgaria i Portugalia