Utworzono: piątek, 01, sierpień 2014 Redaktor

Ranking lokat sierpień 2014 + bardziej ryzykowne formy inwestowania

ranking lokat sierpień 2014Dziś stopniujemy narastająco ryzyko finansowe niczym napięcie w horrorze. Mamy nowy miesiąc, czas więc na ranking lokat w sierpniu 2014. Lokaty zarówno te w bankach jak i w SKOKach posiadają gwarancje wypłaty w przypadku upadku takiej instytucji finansowej. Więcej o zabezpieczeniach w artykule:

- Ile środków ma BFG na wypłaty czyli jak nie ma to będzie

Inną formą lokowania środków mogą być inwestycje w mieszkania na wynajem, które rzekomo powinny dawać stabilny zysk oraz dobrą formę zabezpieczenia środków przed wysoką inflacją. Prześwietlenie oferty apartamentów na wynajem pokazuje, że to nie zawsze jest świetny biznes dla kupujących. Na pewno zarobią na tym deweloperzy. A skoro o nich mowa, to każdemu potencjalnemu kupującemu na pewno przyda się poniższy poradnik:

- 16 porad jak negocjować z deweloperem kupno nowego mieszkania

A ci, którzy zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym mają już za sobą, powinni się zainteresować kosztami remontu:

- Remont kawalerki za 13.000 zł. Niemożliwe? A jednak!

Bardziej ryzykowne jest inwestowanie w akcje, tym razem kilka ciekawostek na temat zarabiania dzięki korzystaniu z funduszy inwestycyjnych lokujących środki w akcje zagranicznych spółek:

- Alternatywa dla polskich akcji

Jeszcze wyższym ryzykiem obarczone są nowe, małe spółki, czyli coś na temat Venture Capital:

- Venture capital - wprowadzenie

inwestycjealternatywneRównie wysokie ryzyko pojawia się w przypadku inwestycji alternatywnych, które czasem potrafią być piramidami finansowymi, które to trafiają na czarną listę KNF. Trochę rozrasta nam się zakres wiedzy parabankowej, o której ostatnio wspominaliśmy jako odprysku afery taśmowej. Przykładem może być afera dotycząca spółki Remedium. Nieco o ciemnych barwach piramidalnej gałęzi inwestycji alternatywnych można przeczytać na blogu Polak Potrafi 3:

- HYIP czyli mrowisko mrocznych inwestycji

Wyborcza zrobiła ostatnio własne (dość płytko traktujące) śledztwo, spory miszmasz, ale co tam, zawiera sporo ciekawych wiadomości z branży pożyczkowo-inwestycyjnej (tu bardziej akcent położony nie na piramidalność, ale na wyłudzanie pieniędzy od chcących uzyskać pożyczkę):

- Księgowy parabanków z Krzyżem Odrodzenia Polski. "Świadczę usługi różnym klientom"

Ale czy tylko takich ofert jak Amber Gold należy się wystrzegać? Okazuje się, że nie tylko, bowiem podobnej skali (setki milionów złotych) przekręty potrafią rozwijać się w naszym kraju pod czujnym nadzorem KNF. Przykładem może być zniknięcie 772 milionów złotych ze spółki Gant Development oferującej swego czasu spore ilości obligacji korporacyjnych, a którą to musi się teraz zajmować prokuratura:

- Nowe informacje w sprawie znikających milionów Gant Development

 

 

apartamenty na wynajem