Utworzono: piątek, 05, wrzesień 2014 Redaktor

Rankingi kont oszczędnościowych wrzesień 2014 + podsumowanie wakacji

fundusze inwestycyjne niepubliczneWakacje (szkolne) się skończyły, ale słonko dopisuje w ostatnich dniach nadal, rośnie więc nie tylko trawa, ale i krajowy WIG, który mocny jak dawno nie było. W drugą stronę za to idą stopy WIBOR w nadziei na październikową obniżkę stóp procentowych (i znów lokaty pójdą w dół). W lipcu mieliśmy do czynienia pierwszy raz od 32 lat z deflacją, czyli spadkiem cen rok do roku (poprzednia taka sytuacja była w czasie cen odgórnie regulowanych przez władze), a to jedna z przyczyn spadku oprocentowania w bankach. A póki co dwa zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych z września 2014:

- Ranking kont oszczędnościowych wrzesień 2014

- Ranking kont oszczędnościowych – wrzesień 2014

Na rynku okołoobligacyjnym trochę ciekawostek. O problemach funduszu Copernicus pisaliśmy już w styczniu. Niestety nie podniósł się i ulegnie likwidacji:

- Kopernik znowu w tarapatach. Fundusz zostanie zlikwidowany

A oto dwa obszerne raporty dotyczące obligacji korporacyjnych (tygodniowy i miesięczny):

- Tydzień w skrócie–główne wydarzenia

- Królujące spadki rentowności

Na koniec jeszcze dość intrygująca informacja, która dotyczy naszego rynku funduszy inwestycyjnych. Otóż bardzo uwidoczniło się lokowanie pieniędzy w fundusze niepubliczne, czyli inwestują głównie ci bogatsi, drobne żuczki mogą korzystać tylko z funduszy otwartych dla przeciętnego Kowalskiego, o czym więcej w artykule:

- Fundusze Inwestycyjne (TFI) na koniec lipca 2014 coraz bardziej niepubliczne

 

 

analiza rynków Catalyst