Utworzono: środa, 17, wrzesień 2014 Redaktor

Nowe rankingi lokat, kont oszczędnościowych i maklerskich

najlepsze konta maklerskieDeflacja się pogłębia, bowiem w sierpniu poziom cen liczonych rok do roku spadł o 0,3% i to już drugi miesiąc z rzędu deflacji! Tym bardziej atrakcyjne stają się niedawno uznawane za kiepskie - lokaty i konta oszczędnościowe, oto zestawienie najnowszych rankingów:

- Aktualizacja rankingu lokat wrzesień 2014 - pierwsza liga

- Ranking lokat długoterminowych wrzesień 2014

- Ranking kont oszczędnosciowych, wrzesień 2014

A co jeszcze w bankowości słychać? Wskaźniki WIBOR zanurkowały poniżej referencyjnej stopy NBP i kontynuują spadek. Idea Bank wprowadza ciekawą opcję mobilnych bankomatów. Mniejszą odnogą usług bankowych są konta maklerskie, tu akurat pojawiła się aktualizacja rankingu, którą chcemy zaprezentować:

- Ranking kont maklerskich 2014 - aktualizacja

Inwestując na giełdzie warto mieć wszystkie aspekty dobrze poukładane w głowie, od czasu do czasu udaje nam się wyłapać jakiś ciekawy materiał pomocniczy dla naszych czytelników, oto kolejna analiza i wnioski:

- Dlaczego WIG250 jest lepszy od WIG?

Na pewno w przypadku rozwiązań mieszanych, jak polisy ubezpieczeniowo-inwestycyjne, trzeba się jeszcze bardziej nagłówkować, niż przy kupnie samych akcji, więcej o polisach w artykule:

- Ubezpieczenia na życie – które polisy są OK?

Jak zwykle jeszcze dawka informacji z rynku obligacji korporacyjnych. Choć ostatni tydzień był w miarę spokojny (więcej w raporcie bieżącym), to należy tego rodzaju papiery traktować z dużą dozą ostrożności:

- Obligacje korporacyjne dla każdego, czyli "będzie Pan zadowolony"

- Drugie oblicze publicznych emisji obligacji

A na zakończenie coś bardziej ogólnego, choć czasem dla nękanych telefonami przez banki to może zainteresować. W końcu uregulowane prawnie ma być zarządzanie wykonywaniem połączeń telefonicznych przez telemarketerów, nie będą oni mogli bez zgody zainteresowanego dzwonić do niego z kolejnymi durnymi ofertami:

- Dobre wiadomości dla nękanych przez telemarketerów

 

 

O polisach inwestycyjnych