Utworzono: piątek, 26, wrzesień 2014 Redaktor

Tych z Credit Agricole chyba porąbało...

Credit Agricole zmienia umowy kredytoweKażdy pewnie zachodzi w głowę, dlaczego taki tytuł? No bo jak inaczej skomentować głupotę polegającą na jednoczesnym prowadzeniu drogiej telewizyjnej kampanii reklamowej i strzelaniu sobie w stopę bezprawnym zachowaniem będącym porażką wizerunkową Credit Agricole, szczegóły zrelacjonował Samcik na swoim blogu:

- Zawiadomili klientów, że od października zmieniają im umowy kredytowe. Mają prawo?

A jak radzą sobie inne banki? Oto prześwietlona oferta niby Zawsze Darmowego konta w Banku Pocztowym:

- Dożywotnia gwarancja konta ZawszeDarmowe w Banku Pocztowym

Ciekawie dzieje się też w temacie Meritum Banku, komentarz w tej sprawie (nawet z zabawnymi wstawkami) przedstawił autor dość nowego blogu:

- Co robią banki kiedy zamierzają wystawić się na sprzedaż

Teraz nieco bardziej ogólnie, czyli analiza nowej ustawy mającej rzekomo opodatkować cashback, ale czy na pewno skutecznie?

- Od 2015 roku zapłacimy 19% podatku od cashbacku. Czyżby?

A o tym, że bogaci się bogacą, to chyba każdy wie - tym razem więcej na ten temat przez pryzmat proporcji bogatych do reszty społeczeństwa w świecie:

- Polak zamożny szczątkowo. Połowa oszczędności należy do 10% Polaków. I leży odłogiem!

Odetchnijmy od banków - czas na stałą dawkę o obligacjach korporacyjnych. Oprócz najnowszego ratingowego zestawienia emitentów, proponujemy też interesującą analizę z nieco zaskakującymi wnioskami na temat błędów inwestorów lokujących środki w tego typu papiery:

- Trzy najczęściej popełniane błędy przez obligatariuszy

Ciekawostka znaleziona w sieci, czyli coś na temat wydobycia w Polsce srebra i złota, jesteśmy bowiem potęgą jeśli chodzi o srebro, a prawie całość eksportujemy do krajów bardziej rozwiniętych:

- Polskie srebro i złoto

A na koniec aż dwie recenzje książek. Pierwsza dotyczy minimalizmu i to w wykonaniu krajowym, a nie przeniesiona z gruntu USA, a druga już właśnie pachnie tym obcym nam podejściem do świata finansów - chodzi o ciekawą relację na temat miliarderów wśród inwestorów:

- Nareszcie polska książka o minimalizmie

- Inwestorzy alfa – recenzja

 

 

Sprzedaż Meritum Banku?