Utworzono: środa, 01, październik 2014 Redaktor

Najlepsze lokaty i konta bankowe oraz emisje publiczne obligacji korporacyjnych

najlepsze konta bankowe z października 2014Mamy nowy miesiąc, w ciągu kilku dni RPP obniży stopy procentowe, ale póki co korzystajmy z ofert banków i SKOKów, czyli aktualny ranking lokat z października oraz kont bankowych:

- Najlepsze lokaty i konta bankowe październik 2014

Przełom września i października to wysyp publicznych emisji obligacji korporacyjnych. Prócz bardziej ryzykownej oferty spółki Robinson Europe S.A. (7% ponad WIBOR3M, papiery na 3 lata, minimalny zapis 1000 zł) w tym tygodniu prowadzone są zapisy na obligacje dwóch zdecydowanie bardziej znanych i dobrze przez inwestorów uznanych spółek. PCC Rokita oferuje stałe oprocentowanie 5,5% rocznie przez 5 lat, minimalny próg to zaledwie 100 zł (jednak dość ograniczona jest liczba stacjonarnych placówek, gdzie zapisy można składać). Z kolei Best S.A. oferuje możliwość zapisów jedynie za pośrednictwem Domu Maklerskiego mBanku (konto eMakler jest wymagane) - są to papiery na 4 lata o stałym oprocentowaniu 6% w skali roku, minimalny zapis, to również 100 zł. Przypominamy, że z wykorzystaniem takich mocnych papierów i złota bulionowego można zbudować dobrą strategię (w zamian za papiery Getin Banku, które przy spadkach WIBORu dają już mniejsze zyski od tych wyżej wymienionych papierów oferujących stałe oprocentowanie):

- Obligacje Getin Noble Bank

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł bank ING, który zaczął oferować wpłatomaty i wrzutnie w siedzibie firmy klienta.

A teraz coś z tematyki giełdowej, czyli o tym, jak to na prawdę jest z dźwignią finansową na kontraktach FW20 na naszym parkiecie GPW:

- Dźwignia finansowa FW20

 

 

ranking lokat SKOK