Utworzono: wtorek, 28, październik 2014 Redaktor

Kolejny SKOK przechodzi w ręce banku + cyberataki na Catalyst

problemy z New Connect i z CatalystW piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę PKO BP na przejęcie kontroli nad SKOKiem im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach, to już drugi przypadek przejęcia Spółdzielczej Kasy przez bank. Z kolei KNF cofnęła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez Dom Maklerski First International Traders S.A:

- Dom Maklerski FIT traci licencję czyli zapraszamy do bankructwa

Pod koniec każdego miesiąca pojawia się zestawienie z rankingami lokat i kont walutowych, oto oferta na październik:

- Ranking lokat i kont oszczędnościowych w walutach październik 2014

Pamiętajmy, że Światowy Dzień Oszczędzania już w najbliższy piątek 31 października i z tej okazji krótka historia ZUSu, jako symbolu odkładania na emeryturę (my preferujemy jednak opcję samodzielnego oszczędzania):

- ZUS ma 80 lat

Z okazji zbliżającego się święta dla oszczędzających przypominamy, jak zawiłym i wręcz niebezpiecznym schematem posługują się banki, bowiem trzeba mieć świadomość, że nawet one nie są niezatapialne!

Ostrzegamy też przed kolejnymi niebezpieczeństwami, które częściej zdarzają się na New Connect niż na głównym parkiecie, a o czym rzadko kto pamięta. Chodzi o to, aby pilnować akcji posiadanych spółek nie tylko pod kątem ich wyceny, ale też i tego, czy czasem jakiś główny akcjonariusz nie zechce wycofać akcji z handlu:

- Dominujący akcjonariusz chce wycofać akcje z giełdy. Co robić?

Znacznie bezpieczniejsze wydają się przemyślane strategie na głównym parkiecie GPW wykorzystujące płynne spółki, oto przykład pewnej analizy:

- Test strategii - Piotroski F SCORE - Ile zarobiłby guru na polskim rynku?

Sama GPW to także obsługa rynku Catalyst, gdzie w ubiegłym tygodniu dochodziło do cyberataków. O tym i innych aktualnościach w raporcie:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 27 X – 2 XI 2014 r.

 

 

Światowy Dzień Oszczędzania