Utworzono: piątek, 31, październik 2014 Redaktor

Władze SKOKu Wołomin w pudle + Tauron wyrusza na Catalyst

emisja obligacji TauronuW ciągu ostatnich kilku dni dwukrotnie pisaliśmy, jak to KNF i UOKiK pomagają w uporządkowaniu rynku finansowego w Polsce, a tymczasem dołączyła się i prokuratura, która zajmuje się przestępczą działalnością prowadzoną w SKOKu Wołomin. Władze tego SKOKu dzisiejszym postanowieniem sądu wylądowały tymczasowo (na 3 miesiące) w pudle. Śledztwo trwa! Z okazji dzisiejszego Międzynarodowego Dnia Oszczędzania polecamy analizę najlepszych lokat i kont bankowych już na listopad 2014, dla każdego coś wartościowego się znajdzie. Ale dzisiejszy dzień jest również z innego powodu wyjątkowy, mamy bowiem Halloween, który poprzedza nasze święto "stawiania świeczek i zadumy".

Kolejna wyjątkowość tego dnia, to znaczący spadek cen złota wyrażonych w złotówkach, jeśli ktoś planuje zakup np. monet bulionowych, to może warto się przyjrzeć cenom (dziś moneta jednouncjowa poniżej 4100 zł), jak i perspektywom wydobycia tego cennego kruszcu:

- Zasoby złota na wyczerpaniu

Nie tylko złoto jest traktowane jako forma zabezpieczenia kapitału przed wielkimi zawirowaniami na światowych rynkach finansowych, można także lokować środki w mieszkania na wynajem:

- Mniej znana strona rynku najmu mieszkań w Polsce

A na zakończenie coś o obligacjach korporacyjnych. Na początek dość zadziwiająca informacja o emisji obligacji spółki Tauron, który wyemituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld, a księga popytu została zbudowana i zamknięta przed dwoma dniami (choć nigdzie o tej emisji wcześniej ani słowa nie słyszałem). Warunki są jednak mizerne, gdyż oprocentowanie tych obligacji będzie zmienne, oparte o WIBOR6M powiększony o marżę na poziomie zaledwie 0,9%. Na dzień dzisiejszy daje to tylko 2,86% rocznie! Lokaty są tu bardziej konkurencyjne!

I jeszcze mała dawka bieżących wiadomości z Catalyst, czyli raport tygodniowy:

- Tydzień w skrócie–główne wydarzenia

 

 

inwestowanie w złoto