Utworzono: sobota, 08, listopad 2014 Redaktor

Problemy klientów SKOK Wołomin + rankingi kont oszczędnościowych i IKE z listopada 2014

---Bandyckie zagrania rozpoczął właśnie komisarz (prawie jak "ludowy" z dawnych czasów) wprowadzony kilka dni temu do SKOKu Wołomin. Teraz już nie przestępcy manipulują pieniędzmi członków Kasy, ale delegat powiązany z mBankiem, który wprowadził nowe reguły utrudniające wypłaty z lokat, co skutkuje blokadą środków tych klientów, którzy mają kilkaset km drogi do najbliższego oddziału tego SKOKu. Jednocześnie za poręczeniem majątkowym 100 000 zł (przy przekrętach na 300 mln zł to drobna sumka) wychodzi z aresztu pani wiceprezes tej maszynki do wyłudzania pieniędzy (a kto jest jej adwokatem? Ot były wicepremier naszej republiki bananowej Roman Giertych):

- Wiceprezes SKOK Wołomin wyszła na wolność

Póki co, Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest jeszcze zapleczem coś gwarantującym, więc w bankach pieniądze (do 100 000 euro w każdym) są bezpieczne, dlatego też warto zapoznać się z najnowszym rankingiem kont oszczędnościowych z listopada 2014:

- Ranking kont oszczędnościowych – listopad 2014

O ile republika bananowa (o, przepraszam, nasz kraj nad Wisłą) wciąż funkcjonuje i zapewnia przestrzeganie własnych praw, to może chcący oszczędzać na własną emeryturę skorzystają z przywilejów, jakie dają przepisy prowadzenia kont IKE i IKZE. Obszerny materiał na ten temat przygotował Michał Szafrański, a tu jeszcze ranking takich kont IKE z 2014 opartych o fundusze inwestycyjne:

- Ranking IKE 2014 – fundusze inwestycyjne

I na koniec ciekawostka z obecnego okresu, kiedy to można się zapisać w emisji publicznej na obligacje spółki zajmującej się udzielaniem pożyczek. Otóż Mikrokasa za swoje papiery oferuje 9,2% rocznie, więcej szczegółów w artykule:

- 9,20% zysku na nowej ofercie publicznej obligacji Mikrokasy

 

 

ranking kont IKE