Utworzono: poniedziałek, 01, grudzień 2014 Redaktor

Ranking lokat i kont oszczędnościowych (grudzień 2014) + nowości na Catalyst

ranking lokat i kont oszczędnościowych grudzień 2014I mamy już grudzień, wczoraj Szwajcarzy uznali w referendum, że nie chcą podnoszenia rezerw w złocie. Dziś natomiast sygnalizujemy, że we wtorek 2 grudnia będzie coroczny Dzień darmowej dostawy, zatem nie ma co zwlekać, masz zamiar coś kupić, np. o sporych gabarytach (lodówka, pralka itp.), to najlepsza okazja! Nowy miesiąc, to znak, że pojawiają się najświeższe rankingi lokat i kont oszczędnościowych:

- Najlepsze lokaty i konta bankowe grudzień 2014

- Ranking lokat grudzień 2014 - pierwsza liga

W tym tygodniu mamy wręcz wysyp publicznych emisji obligacji korporacyjnych, 8% oferuje 4fun Media S.A., a o pół procenta więcej Fundusz Hipoteczny Dom S.A. Z kolei zmiennym oprocentowaniem charakteryzują się obligacje Ghelamco, spółka proponuje WIBOR6M + 3,5%. Więcej aktualności na temat zdarzeń związanych ze spółkami z Catalyst w raportach:

- Tydzień w skrócie–główne wydarzenia

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 1 – 7 XII 2014 r.

Ci którzy dobrze rozplanowali swoją drogę do prywatnej emerytury zapewne uwzględniają możliwości optymalizacji podatkowych oferowanych przez III filar. Jest tam sporo szczegółów, które trzeba wziąć pod uwagę, wyjaśnieniem niejasności zajął się na swoim blogu Michał Szafrański:

- IKE i IKZE FAQ, czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące kont emerytalnych

 

 

emisje publiczne obligacji