Utworzono: czwartek, 11, grudzień 2014 Redaktor

Gorąco się zrobiło w grudniu, gdy SKOK Wołomin popłynął + rynek Catalyst

SKOK Wołomin zawiesił działalnośćJak donoszą wszelkie już chyba media, dziś zawieszono działalność SKOKu Wołomin z powodu utraty płynności, prawdopodobnie jutro zapadnie decyzja o ogłoszeniu upadłości tego SKOKu, o którym już sporo pisaliśmy wcześniej - ziścił się więc czarny scenariusz, ale i tym razem Bankowy Fundusz Gwarancyjny powinien uratować klientów i wypłacić im należne pieniądze.

Wałkujemy te tematy stale, ale i tak wiemy, że nasi czytelnicy są nimi bardzo zainteresowani, dlatego podajemy linki do wszelkich najważniejszych i najnowszych rankingówkont oszczędnościowych oraz lokat w przypadku krótkoterminowych z grudnia 2014.

Sporo się dzieje ostatnio w obszarze obligacji spółek, raport na temat wybranych emitentów za III kwartał 2014 opublikował Dom Maklerski NWAI, proponujemy także analizę danych z ostatniego tygodnia:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 8 – 14 XII 2014 r.

Z kolei jeśli chodzi o wysyp emisji publicznych w ostatnim czasie, to okazał się on o tyle dziwny, że wiele tych zapisów zostało (zapewne z powodu zbyt małego zainteresowania tymi obligacjami) przedłużonych o jakieś 1-2 tygodnie, chodzi o papiery spółek: 4fun Media, Ghelamco, Fundusz Hipoteczny Dom.

Przeskakując do kolejnego tematu, trafiamy na parkiet giełdowy, gdzie panuje duża niepewność co do inwestycji, a jeśli sami nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat inwestowania w akcje, to gdzie zasięgamy informacji? Oto różne opcje, czy mają one sens praktyczny, niech każdy sam zdecyduje:

- W Co Zainwestować Czyli Skąd Brać Pomysły Na Inwestycje Na Giełdzie

A na koniec tematów finansowych jeszcze coś o nietypowej formie pozyskiwania gotówki przydatnej w okresie emerytalnym, czyli coś o odwróconym kredycie hipotecznym:

- Czy oddałbyś mieszkanie za 600 złotych miesięcznie? Czym jest odwrócony kredyt hipoteczny i na co trzeba uważać?

P.S. Dopiero co pisaliśmy irytujących zachowaniach wobec klientów Orange, a tu kolejna mocno nieprzychylna spółce informacja:

- List wkurzonego klienta Orange 'z klienta na infolinii robi się debila'

 

 

SKOK Wołomin zawiesił działalność